AndroidBilgisayarDonanımIOSMobil

Sizin için doğru olan bulut depolama hizmeti nasıl seçilir?

En hassas dosyalarınızı bir sabit disk üzerinde yerel olarak depolamak hala mantıklı olan (ve muhtemelen her zaman) olacaktır. Ancak her zaman en uygun olanı değil, bu yüzden çoğumuz bulut depolama alanına ikincil bir seçenek olarak bakıyoruz. Kendi avantajları vardır: Makul derecede uygun fiyatlı, dosya paylaşımını kolaylaştırır, çoğu işletim sistemi ve cihazda her yerde bulunur ve sabit diskiniz bozulduğunda bir yedeğiniz olması gerçekten çok hoştur.

Almak için çeşitli hizmetler var ve bazıları oldukça benzer. Temel tekliflerinde yaygın olarak (çevrimiçi dosyaları depolamak için size bol miktarda alan sağlamak için), kullanıcılara daha fazla ücretsiz depolama alanı, kullanışlı çevrimiçi üretkenlik araçları ve depolama alanını 1 TB işaretinin üzerinde genişletme seçeneği sunmanın ötesine geçebilirsiniz. . İşte en popüler hizmetler ve hangisinin sizin için uygun olduğunu belirleme.

 

GOOGLE DRIVE

Bir Google hesabınız varsa, Drive’da asla bitmeyen 15 GB ücretsiz bulut depolama alanınız da vardır. Yedeklemeyi seçtiğiniz şey açık bir şekilde size kalmış, ancak Drive, belgelerle özellikle iyi çalışır, düz metin, e-tablolar ve sunularda gerçek zamanlı işbirliği ve düzenleme sağlar. Gmail yoluyla alınan e-postalar ve diğer dosyalar, depolama alanınıza göre sayılır, ancak gelen kutunuzu kontrol altında tutmak, kullanıma açık ücretsiz 15 GB’lık depolama alanından daha fazlasını tutabilir.

Bazıları için, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar gibi Drive’ın araçları, bir Microsoft Office lisansı için ödeme yapma gereksinimini tamamen siler. Bir güç kullanıcısı olmanıza bağlı olarak, ancak fotoğraf, video ve müzik depolamanın ötesinde, mesafeniz değişebilir. Drive, ücretsiz depolama alanının üst kısmında bulunan ekstra özelliklerin yükünü kaldırabilir.

Android kullanıcıları, SMS mesajları, uygulamalar, ayarlar ve arama ayarları dahil olmak üzere telefon durumlarını Drive’a yedekleyebilir. Bu da, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerektiğinde faydalıdır.

Uygulamalar : Google Drive, iOS ve Android’de bir uygulama olarak kullanılabilir ve diğer kullanıcılarla dosyalara erişmek, bunları düzenlemek ve paylaşmak kolaydır. Masaüstünde, tarayıcınızdaki dosyaları düzenleyebilir ve Google’ın Yedekleme ve Senkronizasyon uygulaması, dosyaları ( ve bilgisayarınızın dizinleri klasörü gibi tüm dizinleri ) bulut depolama alanına otomatik olarak kaydırır .

Sizin düşünceleriniz neler?

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.