Bilim

Sivrisinekler İçin Yeni Çare Bulundu!

Dikkat, teknoloji sivrisinekler için de bir çözüm sunuyor ve bu çözümler pek çok çalışma ile ön plana çıkıyor diyebiliriz. Farklılıkların ve yeniliklerin her zaman için bizlere çözüm yarattığı günümüzde, bilim insanları buldukları farklı reseptör seçenekleri ile sivrisineklerin insana olan çekimini bitirmeyi düşünüyor. Böylece bulaşıcı hastalıklar konusunda da yayılım önlenebilecek düşüncesi var. Peki ama bu ne şekilde yapılacak ve nasıl ilerleyecek dersiniz?

Sivrisinekler pek çok konuda rahatsızlık verebilen hayvanlardır. Zira hem sesiyle sinirinizi bozabilir, hem de ısırıklarıyla canınızı sıkabilir. Kaşıntılar ve vızıltıları da ayrı bir dert zaten. Peki ama kovmak için kullandığımız ilaçlara ne demeli? Çeşitli kimyasallar ve bol kimyasallar. Bu kimyasalları solumak bize bizi ürperten çeşitli bir dokunuş şekli diyebiliriz. Kalıcı bir çare için, bilim insanların yaptığı yenilikler gerçekten de önemli. ABD savunma bakanlığı tarafından 1 milyon dolarlık fon ayrılarak yapılan çalışmada, böcek uzmanlarının insanlara çekim duymayacak şekilde yeni bir sivrisinek yaratma durumu var. Yani genetikleriyle oynayıp, insanlara değil de böceklere ilgi duyan sivrisinekler. Bu sayede sivrisineklerin insan etine olan ilgisi de ortadan kalkmış olacak. Yani insanlara dair algıları kapanmış olacak ve farklı hayvanları bulacak çekimler ön plana çıkmış olacak.

Bilimsel açıdan bu işi yapan uzmanların olması, hastalıklara davetiye çıkarabilen sivrisineklerin çözümlerine dair de çeşitli yaklaşımlar sunmakta. Haliyle de ortaya çıkarılan birbirinden farklı noktalar ön plana çıkmış oluyor. Yenilikler, fırsatlar ve estetik dokunuşlar için ihtiyaçlara dair ön plana çıkarılan birbirinden farklı çalışmalar ve detayları da rahatlıkla inceleyebilir, ön plana çıkarabiliriz. Zaman kaybetmeyin ve size dair sunulan çözümlerin takibini yapmaya başlayın. Umarız yakın zamanda teknolojik yeniliklerle bu tarz bir düzenleme ön plana çıkmaya başlar.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.