Sıradaki Windows 10 Güncellemesinin Tarihi Sızdırıldı

0
35

Windows Insider programına kayıtlı milyonlarca kullanıcı, Microsoft’la birlikte geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yana Windows 10’un Redstone 1 isimli sürümünü test etmeye devam ediyorlar.

Aradan geçen süre zarfında toplam 35 adet yeni sürüm yayınlandı. Bu güncellemeler hem PC, hem de mobil tarafta Insider programına kayıtlı olan cihazlara gönderildi. Windows 10’a gelmesi planlanan ikinci büyük güncelleme olan “Yıllık Güncelleme”ye hazırlık mahiyetindeki bu çalışmaların 29 Temmuz tarihinde sona ermesi planlanıyordu. 29 Temmuz 2015’te tanıtılan Windows 10’un yaş dönümünde yeni bir güncellemenin gelmesi beklenirken, Microsoft kaza ile yeni Windows 10 güncellemesinin çıkış tarihini paylaştı.

Aşağıda gördüğünüz ekran görüntüsü, Microsoft Haber Merkezi’nde kısa süre yayında kalan ve hemen ardından geri çekilen bir habere ait. Microsoft’un Windows 10 yıllık güncellemesinin Ağustos 2 tarihinde indirilebilir olacağını belirtiyor.

w10auemptyblogpost

İlginçtir ki, yazının sadece başlığında bu bilgiler yer alıyordu. Yani haber sadece başlıktan ibaretti, haber metni bulunmuyordu. Şuan ise yayından kaldırıldığı için bu habere ulaşabilmek mümkün değil.

Seçilen Ağustos 2 tarihi biraz ilginç oldu, çünkü herkes Windows 10’un 29 Temmuz tarihinde piyasaya sürüldüğü için gelecek güncellemenin de bu tarihte dağıtılmasını bekliyordu. Ancak Windwos 10’un genellikle ayın ilk Salı günü güncellemeleri indirilebilir hale getirdiğini hesaba katarsak, 2 Ağustos tarihinde herhnagi bir sorun gözükmüyor. Ayrıca bu tarih, Windows 10 için Windows 7 ve 8’den ücretsiz güncelleme fırsatının sona erdiği 29 Temmuz 2019 tarihinden de sonraya kalıyor.