Dijital Fotoğraf

Sıkıcı Nesnelerin İnanılmaz Fotoğraflarını Çekmek İçin 10 Fikir

Pahalı bir kameram yok. En eski giriş seviyesi DSLR’lardan biri olan Nikon D3000 kullanıyorum ve sadece 18-55mm’lik bir kit objektife sahibim. Bu yüzden iyi çekimler yapmak için yaratıcı olmalıyım.

Her zaman diğerlerinden farklı fotoğraflar yapmaya çalışıyorum, ama gerçekten zor. İnternette milyarlarca resim var, Instagram fotoğrafçılarla dolu ve göze çarpması gerçekten zor.

İnsanların sizi fark etmesini istiyorsanız, standartları unutun ve bir twist atın! Sıkıcı nesnelerin fotoğraflarını öne çıkarmak için 10 fikir.

1. Farklı bakış açısını deneyin

 

Nesneyi herkesle aynı şekilde çekmek yerine yeni bir bakış açısı bul. Nesninizin altına, nesnenizin üstüne, içeri girebilirseniz… sadece farklı hale getirin!

2. şenlik yapmak

 

Fotoğrafınızı şenlendirmek için bazı LED ışıkları veya parıltı kullanın. Balon veya konfeti de kullanabilirsiniz. Şimdi sıkıcı bir nesne değil, çarpıcı bir nesne!

3. Bokeh

 

Nesnenin arkasındaki ışıkları kullanarak ve bazı renkli (ya da olmayan) bokeh yapmak, sıkıcı nesneyi harika hale getirmenin en kolay yollarından biridir.

4. doğaya geri

 

Tamam, neslim doğadan. Ama çiçekler arasına koyduğunuzda her nesne daha güzel görünür. Ayrıca ağaçları, yaprakları, çimleri veya doğadan herhangi bir şey kullanabilirsiniz. Nesnenize yeni, canlı bir görünüm kazandıracak.

5. Daha yakınlaşın

 

Nesne yakınlaşın. Üzerine bir desen veya güzel bir ayrıntı bulun. Makro lens kullanıyorsanız daha da şaşırtıcı hale getirebilirsiniz. Maalesef hiç yok.

6. tut!

 

Nesneyi elinizde tutun veya bir modele verin. Daha canlı olacak.

7. Olağandışı yapın

 

Nesnenizi tamamen farklı bir yere koyun. Garip ol. Şoke yap.

8. Duvardaki ayna aynası…

 

Bir ayna kullan ve yansıma ile oyna. Daha fantastik hale getirmek için daha fazla ayna kullanabilirsiniz.

9. Minimalleştirin

 

Minimalist bir modern görünüm elde etmek için renkli kağıtları kullanın.

10. Bir bardak suya koyun

 

Su inanılmaz bir etki yaratacaktır. Farklı açılardan fotoğraf çekmeye çalışabilirsiniz. Ayrıca ışıkla oynayabilir ve farklı gözlükler kullanabilirsiniz.

Etiketler

Bir Yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.
%d blogcu bunu beğendi: