Haberler

Şantiyelerde İnsanüstü Güce Sahip Kasklar!

Akıllı mobil uygulamalar, kendini geliştirdikçe hitap ettikleri kesim de farklılaşmaya başlıyor. Yeni nesil gelişimleri arasında yer alan pek çok değişiklik, hem insan için, hem de genel olarak çalışmalar için bir fayda amacı güdüyor. Peki sıradaki gelişim nedir dersiniz? Biz size söyleyelim hemen. Akıllı kask! Evet doğru duydunuz. Şantiyeler için akıllı kask olarak üretilen Daqri cAaAA modeli, bir işçiyi neredeyse özel bir yeteneğe büründürüyor. Hatta insanüstü bir görünüm sağlayan bu ürünler, baret modelleri gibi görünse de, teknoloji ile birebir uyumlu diyebiliriz. Fabrika işçisi için önemli bir çözüm üreten bu ürün, Ocak ayında düzenlenen CES 2019 fuarında tanıtılmıştı. Kendine has arge seçeneklerine sahip olan bu ürün sayesinde, üretimin pratik hale gelmesi hayal değil.

Sensörleri ve kameraları sayesinde büyük bir kullanım kolaylığı sunan bu ürün, aktarılmış gerçekçilik özelliği ile hizmet veriyor diyebiliriz. Gördüklerinin üstünde bir bilgi tabakası sağlayan bu ürün sayesinde, özel bir çalışma mantığı oluşacak. Şematik termal görüntüleri kendince yorumlayan kask, işçilerin ihtiyaç duyduğu zamanlarda yardımcı olacak diyebiliriz. Kulaklık seti ile birlikte uyumlu çalışan bu ürün (opsiyon olarak sunulmuş), daha iyi bir performans vereceğini söylüyor. Sorunların kontrol merkezinden izlenerek algılanması, bu kask sayesinde daha da hız kazanacak. En azından sensörler ve kamera desteği sayesinde doğrudan sorun tespiti yapılabilecek ve çalışmalar merkezden de izlenebilecek. İntel tarafından 6 çekirdekli bir sistem ile üretilmiş olan bu ürünler, yakın geleceğin artılarından ve pozitif çalışmalarından da bizlere biraz güç veriyor aslında. Çoğu kişiye ilham olan bu tasarımlar, uygun kullanımlar ile büyük bir hizmet sağlıyor ve profesyonel çalışmalara daha rahat bir şekilde ulaşmanız sağlanıyor. Daqri Smart Helmet (yani akıllı kask daqri), gerçek yüzeyleri 3D donanımları ile eşleyen bir yapıya sahip.

Uygulamalar, dijital çizim yazılımları ve daha pek çok şey ile uyumlu hale getirilen bu kask, kolay ve verimli kullanımı ile oldukça uygun ödeme seçeneklerine sahip bir şekilde çalışma sürdürüyor diyebiliriz. Sanayimize teknolojinin gücünü sunmak adına üretilen pek çok çalışma, umarız ki insan için de en verimli sağlık artılarını getirir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.