Mobil

Samsung’dan iPad Pro’ya Dişli Rakip!

Apple’ın en büyük rakibi Samsung, geçtiğimiz iPad Pro’ya rakip olarak geliştirdiği Galaxy Tab S3 modelini resmen tanıtmıştı. Bu yeni tablet modeli hakkındaki tüm detaylar tanıtılmış olsa da, cihazla alakalı fiyat bilgisi bir türlü paylaşılmamıştı. Bugün ise iPad’e alternatif olması beklenen Galaxy Tab S3’ün fiyatı netleşmiş oldu.

Ürün Best Buy’da listelendi

ABD menşeli perakende firması Best Buy, Tab S3’ü 599.99 $ fiyat etiketiyle satışa sundu. Bu fiyata S Pen isimli stylus kalem de dahil, ancak Samsung’un klavyeli kılıfı ayrı olarak satılıyor. Eğer klavyeyi satın almak isterseniz 129.99 $ ek ücret ödemeniz gerekecek. Tüm bu paket bir arada olunca 730 $ gibi bir fiyat ortaya çıkıyor. İlk bakışta çok pahalı gibi gelebilir, ancak iPad Pro kadar pahalı olmadığını söyleyebiliriz.

Bu fiyatın sadece Best Buy’a özel olup olmadığı hakkında açıklama yapmaktan kaçınan Samsung yetkilileri, tabletin Türkiye’de ne zaman çıkacağına yönelik de bir beyan vermiş değil.

iPad Pro’dan daha ucuz

9.7 inçlik iPad Pro modeli şuanda 599 $’dan satılıyor. Stylus kalem ve klavyeli kılıfın fiyatları ise 99 ve 149 $ olarak belirlenmiş. Bu üçü 847 $ ederken, Tab S3’ün tüm ürünleriyle birlikte 730 $ ettiği görülüyor. Yani gayet rekabetçi ve uygun bir fiyat söz konusu.

Özellikle Android’in sunmuş olduğu özgürlükten hoşlanan tablet kullanıcıları iPad Pro yerine direksiyonu Galaxy Tab S3’ten yana kırabilir. İki firma arasındaki bu rekabet de en nihayetinde biz müşterilerin işine gelecektir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.