Haberler

Samsung’dan Dev Satın Alma Kararı!

Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung, tıpkı Apple’ın yaptığı gibi imza attığı satın alma kararlarıyla zaman zaman gündeme gelebiliyor. Ancak son olarak bugüne kadarki en büyük satın alma kararını veren Samsung, önümüzdeki günlerde adından daha da bahsettireceğe benziyor.

Her ne kadar büyük bir firma olsa da daha çok küçük girişimleri bünyesine alarak yoluna devam etmeyi tercih eden Samsung, bu yolla kendi teknolojisini kendi içinde geliştirme yolunu seçiyordu. Bugün geldiğimiz noktada ise Samsung tarihindeki en büyük hacimli satın alma işlemi resmen gerçekleşmiş oldu. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Harman International Industries firmasını satın alabileceğini duyuran Samsung’un toplam 8 milyar doları gözden çıkardığı biliniyordu. Engadget’te bugün çıkan bir habere göre ise anlaşma nihayet tamamlandı ve iki şirketin yöneticileri el sıkışarak masadan kalktı.

Sektörde dengeler değişebilir

Harman’ın yönetim kurulu başkanı Dinesh Paliwal yaptığı açıklamada “Samsung bünyesine dahil olmamızla birlikte otomotiv, akıllı ses ve bağlantılı teknolojiler pazarındaki payımızı çok daha genişletmeyi planlıyoruz. Samsung ve Harman işbirliği gelecekte otomotiv sektörüne yön verecektir” dedi. Bilindiği üzere Harman firması, bünyesinde Harman Kardon isimli hoparlör üreticisini de barındırıyor. Ayrıca Infinity, JBL, Lexicon ve Mark Levinson gibi bilindik markalar da Harman’a bağlı olarak müşterilerine hizmet sunuyor.

Gelecekte hoparlör ve akıllı ses sistemleri pazarındaki rekabet Samsung’un lehine değişirse bu hiç de şaşırtıcı olmayacaktır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.