Donanım

Samsung’dan 4 TB’lık Yeni SSD Modeli!

HDD’lere kıyasla çok daha hızlı çalışan, bilgisayarın daha erken açılıp kapanmasını sağlayan SSD depolama birimlerine olan ilgi her geçen gür artıyor. Artık yeni bilgisayar toplayan herkes HDD’nin yanına mutlaka bir de SSD alıyor. Bu SSD’ye işletim sistemini ve oyunları kuran bilgisayar sahipleri, böylece bilgisayarı çok daha hızlı kullanmanın keyfini çıkarıyor.

Şuanda SSD denince akla gelen ilk firmalardan birisi, Kingston’un hemen ardından gelen Samsung. Seagate, Western Digital gibi HDD üreticisi firmalarla boy ölçüşmektense SSD alanına yatırım yapan Samsung, 4TB’lık yeni bir modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Evet, yanlış okumadınız: 4 TB!

Çoğu bilgisayarda 128 SSD, 1 TB HDD bulunduğunu hesaba katarsak 4 TB’lık bu SSD’yi satın alan kullanıcıların bir daha asla HDD almaya niyetlenmeyeceğini kesin oarak söyleyebiliriz.

Ancak Samsung’un 4 TB’lık SSD ürünü geliştirmesine geçtiğimiz sene de tanıklık etmiştik. Evo 850 serisine dahil edilen bu model toplam 1,499 $’a satılıyordu. Şimdilerde bu modeli yenilemeye hazırlanan Samsung, yılbaşında düzenlenecek olan CES etkinliğinde yeni SSD ürününü tanıtmayı planlıyor. 850 Pro ismini alacak olan ürün segmentinde 2-bit MLC özelliklerine sahip ilk 4 TB’lık SSD olacak.

2-bit MLC 4TB SSD modeli, parayı dert etmeyen ve hayallerindeki bilgisayarı oluşturmayı hedefleyen kitle tarafından satın alınabilir. Oyuncular, içerik oluşturucuları, dizi ve film arşivcileri de bu 4 TB’lık SSD’yi gözlerine kestirmiş durumdalar. Programları daha hızlı açan ve emsallerine nazaran daha az enerji tüketen ürünün fiyatı henüz bilinmiyor. Bilgisayar performansını uçurmak isteyenlerin ilgisini çekmeyi başaran 4 TB’lık yeni SSD 2 bin $ bandında olacağını söyleyebiliriz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.