Genel BilgiHaberler

Samsung’da Güvenli Mod nasıl kapatılır

Güvenli mod , Samsung akıllı telefonunuzdaki olası sorunları gidermek için harika bir araçtır ve cihazınızdaki herhangi bir yavaşlama veya çökme nedenini belirlemenize yardımcı olur. Ancak, yavaşlama veya çökme ile ilgili herhangi bir sorunu çözdükten sonra, güvenli modu devre dışı bırakmak ve Android işletim sistemini varsayılan çalışma durumuna döndürmek istersiniz. Samsung cihazlarda Güvenli Mod’u nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Güvenli Moddan Çıkma
Samsung telefonunuzda güvenli modun kapatılması oldukça basit bir işlemdir.

Genellikle Samsung akıllı telefonunuzun sağ tarafında bulunan Güç düğmesini basılı tutun .

Aşağıdaki ekran görüntülendiğinde Güç düğmesini bırakın ve Yeniden Başlat öğesine dokunun .

 

İkinci kez yeniden başlat öğesine dokunun .

Telefonunuz şimdi standart moda yeniden başlatılacaktır. Artık güvenli modda olmadığınızı onaylamak için ekranın sol alt köşesine bakın ve “Güvenli mod” göstergesinin görüntülenmediğinden emin olun.

 

Güvenli Mod Nedir ve Neden Kullanılır?

Çoğu işletim sistemi gibi, Android de önyükleme işleminin bir parçası olarak birkaç uygulama başlatır. Bu üçüncü taraf teklifleri, kişisel takviminizi veya okunmamış e-posta mesajlarınızı görüntüleme gibi yaygın olarak kullanılan özellikleri içerebilir.

Telefonunuzu başlatırken önemli derecede yavaşlık veya başka sorunlar yaşıyorsanız, bu uygulamalardan biri veya daha fazlası suçlu olabilir. Güvenli modda başlatmak, cihazınızın sorunlarının nedenini daraltmanıza yardımcı olabilir.

Örneğin, güvenli modda aynı yavaşlığı yaşamıyorsanız, sorunların aslında yazılımla ilgili olduğunu ve telefonun gerçek donanımından kaynaklanmadığını varsayabilirsiniz.

 

Güvenli Mod Nasıl Açılır

Güvenli modu herhangi bir zamanda yeniden etkinleştirmek isterseniz, aşağıdaki adımları izleyin.

Genellikle Samsung akıllı telefonunuzun sağ tarafında bulunan Güç düğmesini basılı tutun .

Ekteki ekran görüntüsünde gösterilene benzer bir ekran birkaç saniye sonra görünmelidir. Bu noktada Güç düğmesini bırakabilirsiniz.

Uzun dokunun kapatın .

Güvenli mod’a dokunun .

Telefonunuz şimdi güvenli moda yeniden başlatılacaktır. Bu, ekranın sol alt köşesinde gösterilen “Güvenli mod” göstergesi ile onaylanabilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.