Samsung Ücretli Tema Satışına Başladı

0
797

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar, sahip oldukları gelişmiş özelleştirme seçenekleriyle iOS ve Windows Phone cihazlardan farklılaşmayı başarıyor. Tema mağazaları, bu tür özelleştirmelerin yapılabildiği en sık kullanılan uygulamalardan birisi. Huawei ve Xiaomi gibi Uzakdoğu menşeli çoğu telefonda kurulu gelen bu mağazalarda çeşitli ikon paketleri, duvar kağıtları ve temalar mevcut. Doğrudan firma tarafından geliştirilen veya üçüncü şahıslar aracılığıyla mağazaya eklenen bu temalar, ne yazık ki uzun süredir Samsung telefonlarda kullanılamıyordu.

En bilindik Android telefon üreticilerinden olmasına rağmen uzun süredir bir tema mağazasına sahip olmayan Samsung, nihayet bu duruma bir dur demeye karar vermiş bulunuyor.

paid-samsung-galaxy-themes-the-netherlands-303x540

Sene başında Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini tanıtan Samsung, bu cihazlarda bir ilke imza atarak tema mağazası uygulamasını da bulundurmaya başladı. Fabrika çıkışı cihazlarda yer alan bu uygulama sayesinde kullanıcılar kendi göz zevklerine uygun temaları kullanmanın tadını çıkarmaya başladı. Ancak ne yazık ki orta seviye ve düşük özellikle telefonlar, bu özellikten mahrum kalmaya devam etti. Bu durum halen daha birçok Samsung akıllı telefon kullanıcısının en çok şikayet ettiği konulardan birisi.

Bugün ise Samsung cephesinden yeni bir haber daha geldi. İlk kez ücretli tema satışına başlayan dev şirket, Hollanda’da satılan telefonlarda bunun denemesini yapmaya başladı.

Şuan kısıtlı sayıda ücretli tema, mağazadaki yerini aldı. Ancak ilerleyen dönemlerde bu sayının artması bekleniyor.