Mobil

Samsung Gear Saatler Artık iPhone’larla Uyumlu!

Teknoloji devi Samsung dün Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit2 isimli Tizen işletim sistemine sahip akıllı saatleri için nihayet iPhone uyumluluğunu getirdi. App Store‘a eklenen uygulamaları indirerek Samsung Gear akıllı saatleri artık Apple ürünleriyle uyumlu bir şekilde kullanabileceksiniz.

Giyilebilir Gear ürünleri iOS işletim sistemine sahip telefonlarla Bluetooth yardımıyla bağlantı kuruyor. Samsung’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi:

“Özellikler ve fonksiyonlar cihazlara göre değişebiliyor olsa da, iOS kullanıcıları artık Samsung Gear S3’ün muhteşem tasarımının, IP68 su ve toza karşı dayanıklılığının, dahili GPS ve hız ölçelirinin keyfini çıkarabilecekler. Ayrıca kullanıcılar egzersizlerini akıllı telefonlarından takip edip ne kadar kalori yaktıklarını, kalp atış ritmini ve kat ettikleri mesafeyi öğrenebilecekler.”

CES 2019’den sonra geldi

Geçtiğimiz hafta Las Vegas‘ta başlayan CES 2019 etkinliğinden sonra açıklanan bu haber sonucunda App Store‘a ilgili uygulamalar da eklendi. Samsung akıllı saatler artık iPhone‘larla uyumlu çalışıyor, ancak Apple Watch modelleri hala daha Android işletim sistemli telefonlarda kullanılamıyor. Kim bilir, belki de kısa bir süre sonra Apple‘dan da Android uyumluluğu konusunda yeni bir adım atıldığına şahit oluruz.

iOS 9.0 ve üzeri işletim sistemlerini kullanan iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE sahibiyseniz Gear S ve Gear Fit uygulamalarını App Store‘dan hemen indirebilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.