Samsung, Gazetelerde Özür İlanı Yayınlattı

0
51

Akıllı telefon pazarının devleri arasında yer alan Samsung, amiral gemilerinden olan Galaxy Note 7 ile büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Şimdi ise şirket, üzerinde yer alan büyük lekeyi gidermek için imajını tazeleyerek eski haline getirmek için gazetelerde özür ilanı yayınlattı.

Galaxy Note 7 ile birlikte yaşanan sorunlardan dolayı şirket, milyarca dolarlık bir zarara uğradı ve bu rakam her geçen gün giderek artıyor.

Güney koreli teknoloji devi Samsung, yaşamış olduğu ekonomik sıkınlardan mutlaka kurtulacaktır fakat firmanın imaji okadar ciddi zarar gördü ki, bu zararı kapatmak için bir hayli harcama yapacak gibi gözüküyor.

Tüm bu yaşamış olduğu sorunları değerlendiren Samsung, Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük üç gazetesi olan The Wall Street Journal, The New York Times ve The Washington Post’a tam sayfa özür ilanı yayınlattı. Bu ilanda ise bazı ifadeler dikkate değer gibi gözüküyor.

Kurulduğumuz günden bu yana, kullanıcılarımıza güvenilir hizmet sunmak tek amacımız oldu. Kullanıcılarımızın hayatı bizim için en önemlisi. Bu nedenle, güvenlik önlemlerini her zaman ilk sırada tuttuk. Amiral gemilerimizde, bu soruna benzer bir problem yaşamadık. Fakat Galaxy Note 7 modelimizde ciddi hatalar yapmış olmalıyız. Bu nedenle oldukça üzgünüz ve sizden ne kadar özür dilesek, bu sorunları telafi edemeyiz. Fakat sizlere şunun sözünü veriyoruz. Samsung Note 7 modelimizde yer alan tüm donanım parçaları tekrar tekrar gerekirse onlarca kez gözden geçirilecek. Cihaz içerisinde yer alan bataryayı gerekirse yüzlerce kez değerlendireceğiz ve gerekli problemleri çözerek sizlele paylaşacağız. Bundan sonrasında da her zaman güvenlik en büyük önceliğimiz olmaya devam edecek ve yaşamış olduğumuz sorunlar kesinlikle bir daha tekrarlanmayacak. Bu sorun karşısında ihmali olan personellerimiz ise bünyemizde barınamayacak”