HaberlerMobil

Samsung Galaxy S9 Squaretrade testlerinden geçer not aldı!

Samsung’un yeni telefonu olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinin sağlamlık testlerini  yapan firma hangisinin sağlam olduğunu açıkladı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından daha önce yapılan açıklamalarda, yeni amiral gemileri olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinde seleflerine göre %20 oranında daha kalın Gorilla Glass 5 koruması kullandıklarını ifade etmişti.

 

Squaretrade adlı araştırma şirketi tarafından yapılan testlere göre Samsung Galaxy S9 ve S9+ modelleri serinin bir önceki modelleri olan Galaxy S8 ve S8+ modellerine göre daha iyi puanlar almıştır.

 

 

Risk dağılımı  0-100 arasında derecelendiren şirket dayanıklılık azaldıkça, yani bir diğer anlatımla risk arttıkça aldığı puan da artıyor.

Bunun anlamı puan ne kadar yüksekse, telefonun herhangi bir darbe karşısında hasar alma ihtimali de o denli yüksek.

 

Testler sonucunda Samsung Galaxy S9‘a 71 puan ve  Galaxy S9+’a ise 76 puan veren SquareTrade, Geçen sene yaptığı puanlamada Galaxy S8‘e 76 Galaxy S8+’a ise 77 puan vermişti.

Bu sonuca göre Samsung’un yeni amiral gemilerindeki dayanıklılığın geliştirildiğini söylenebilir. Fakat bu durum, Güney Koreli teknoloji devi; Samsung rakibi olan Apple’ı geride bıraktığı anlamına gelmiyor.

 

Apple’ın telefon  modelleri için de aynı testleri uygulayan SquareTrade,  modellerden iPhone 8’e 67, iPhone 8 Plus’a ise 74 puan vermiş.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.