AndroidMobil

O Akıllı Telefona Cihaz Değişimi Yapılacak

Teknoloji Devinin amiral gemisi olan Samsung Galaxy S9 dokunmatik ekranında sorunlar ortaya çıkmaya başladı.

Samsung amiral gemilerinin ekranlarını kendileri üretiyor. Fakat Samsung Galaxy S9 satışa çıktıktan sonra kullanıcılardan gelen geri dönüşler ise oldukça sıkıntılı oldu. Kullanıcı şikâyetlerine bakacak olursak, ekran ölü piksellerin bulunmasının yanı sıra, dokunmatik panelinin de yer yer algılama sıkıntısı yaşadığı kaydediliyor. Bu şikayetlerin boyutunun git gide artmasının ardından teknoloji devinden Samsung Galaxy S9 ölü pikseller hakkında detaylı bir açıklama geldi.

Güney Kore Merkezli teknoloji devinden gelen ilk açıklamalar ise şu yönde oldu. Gelen bir çok şikayet üzerine geniş kapsamlı bir araştırma başlattıklarını ayrıca, kullanıcı deneyimini ve performansını en üst düzeyde tutmak istediklerini bu sebeple araştırmanın en kısa sürede biteceğini ve kullanıcılara geri dönüş yapılacağı söylenildi. Olumsuz bir rapor çıkması halinde, Samsung ölü piksel sorunu yaşayan Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ için değişim yapması gerekebilir. Akıllı cihaz değişimine Samsung’un pek sıcak bakmadığını biliyoruz.İkinci bir seçenek ise Samsung, telefonların ekran panellerini değiştirebilir.

Ayrıca Samsung, bu sorundan müzdarip olan bütün kullanıcılarının en yakın Samsung yetkili servisine gitmelerini istedi. Bu sayede sorun hakkında daha çok veri toplanılabilecek ve kullanıcılara geri dönüş daha hızlı olacaktır. İlerleyen günlerde Samsung mutlaka bir açıklama yapacaktır.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.