Android

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Resmen Tanıtıldı

Aylardan beri teknoloji sitelerini işgal eden dedikodu ve sızıntı haberlerinin ardından nihayet Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri tanıtıldı. Geçtiğimiz gün Galaxy S8 ve S8 Plus ABD’de düzenlenen bir etkinlikle görücüye çıktı. 2019’da yaşanan Galaxy Note 7 fiyaskosunun ardından uğradığı 3 milyar dolarlık zararı telafi etmeyi hedefleyen Samsung, iPhone’a rakip olarak geliştirdiği yeni modelleriyle bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

Muhteşem donanım özelliklerine sahip

Infinite Display ismi verilen yeni bir ekran teknolojisine sahip olan Galaxy S8 Plus’a tıpkı Xiaomi Mi Mix’teki gibi çerçevelerden feragat edilmiş. Bu da ekran ve gövde oranının çok daha yüksek olmasını sağlamış. Galaxy S8’de 5.8 inçlik ekran kullanılırken S8 Plus’ta 6.2 inç büyüklüğünde bir ekran tercih edilmiş. Kenarları yuvarlanmış olduğu için elde çok kaba durmayan cihazların parmak izi okuyucusu ise arka tarafta konumlandırılmış.

https://www.youtube.com/watch?v=D8Ert5yjMV4

Her ikisi de yüz tanıyarak ekran kilidini açma özelliğine sahip olan modellerde Samsung’un akıllı asistanı Bixby de bulunuyor. Sesli komut algılayabilen ve günlük işlerinizi size hatırlatan bu asistan, Samsung’daki yazılım mühendislerinin uzun süren çalışmaları sonucu geliştirildi.

Fiyatı da açıklandı

30 Mart tarihinde, yanı bugün önsiparişe açılan ürünler 21 Nisan’dan itibaren müşterilere kargolanacak. 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip olan Galaxy S8’in fiyatı 4,399 TL olarak belirlendi. Bu modelin bir üstü olan S8 Plus ise 4,999 TL gibi fahiş bir fiyat ile alıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.