Android

Samsung Galaxy Note 5 İçin Android Marhsmallow Güncellemesi Geldi.

Bir akıllı cihaz kullanımı için kullanıcıların ve teknoloji markalarının tercih edebilecekleri üç farklı mobil işletim sistemi bulunuyor. Windows mobil, Android, iOS şeklinde 3 farklı mobil işletim sistemi günümüzün tüm akıllı cihazlarının tüketici tarafından kullanılabilmesine yardımcı oluyor. Ancak Apple’nin iOS işletim sistemi iPhone modellerinde, Microsoft’un Windows mobil işletim sistemi Microsoft cihazlarında kullanılabiliyor. Bu yüzden Samsung gibi akıllı cihaz pazarının diğer büyük isimleri tarafından Linux tabanlı olan açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi Android kullanılıyor.

Samsung’un tüm akıllı cihazlarında kullanılan tek işletim sistemi olan Android için Google tarafından sürekli olarak gelişen teknolojilere göre geliştirmeler gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bu yüzden de Samsung cihazlarını kullanan kullanıcılar için aktif Android işletim sistemi sürümleri için Samsung tarafından en yeni sürüme yönelik olarak güncellemeler gerçekleştiriliyor. Android işletim sistemini kullanan diğer tüm markalar tarafından yeni yıldaki amiral gemileri için dahi Android’in en son sürümü Android Marshmallow için güncelleme gelirken, Türkiye’deki Samsung Galaxy Note 5 kullanıcıları için çok uzun süredir Samsung tarafından güncelleme yapılmadı.

Samsung Galaxy Note 5 kullanıcıları için Android Marshmallow güncellemesi konusunda fazlasıyla bekleten Samsung çok kısa bir süre önce güncellemeyi gerçekleştirdi. Türkiye’de Galaxy Note 5 kullanıcılarının cihazlarında en yeni ve en güncel Android sürümünü kullanabilmeleri amacı ile gerçekleştirilen Android Marhsmallow güncellemesi ile birlikte çok daha etkili bir kullanım oluşturuluyor.

Türkiye’deki Samsung Galaxy Note 5 akıllı cihaz kullanıcıları kendi cihazlarında da bu güncellemeyi kullanabilmek için oldukça basit adımları takip etmeleri yeterli oluyor. Samsung Galaxy Note 5 cihazında kullanıcılar öncelikli olarak ayarlar uygulamasını açarak, uygulama içerisinde cihaz hakkında bölümüne gelmeleri gerekiyor. Cihaz hakkında ekranında yazılım güncelleştirme kısmından güncelleme kontrolünü yapabiliyor. Bu kontrol sonrasında gelen güncelleme dosyasını akıllı cihazlarına indirerek, Android’in en yeni sürümü olan Android Marhsmallow’u Samsung Galaxy Note 5 akıllı cihazlarında da kullanabilme şansına sahip olabiliyor. Böylelikle Android’in bu yeni sürümüyle gelen tüm yeni fonksiyonlar ve performans deneyimi Samsung Galaxy Note 5 akıllı cihazlarında Türk kullanıcılar tarafından da yaşanabiliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.