Samsung Galaxy A9 (2019) incelemesi: 3 kamera çok fazla

0
191

Değerlendirme

İyi

 • Harika ekran
 • NotHayır çentik
 • Bazı uygulamalarda Müthiş AMOLED Gece modu
 • İnce ve şık
 • Kulaklık jakı

Kötü

 • Cameras4 kamera çok şey yapmıyor
 • Kenarlara yanlışlıkla vurma
 • Everyher yerde parmak izleri
 • kolay değil tek elle kullanımı

Orta sınıf bir cihaz için son fiyat

Samsung A9 (2019) Avrupa’da zaten tükendi ve daha ucuza online bulabileceğiniz halde yaklaşık 600 euro (yaklaşık 680 $). Orta menzilli bir telefon için dik bir fiyat. Oldukça şık görünmesine ve iyi performans göstermesine rağmen, Samsung cihazında ısrar etmeyen ortalama tüketici, para için daha iyi seçenekler bulabilir. OnePlus 6T , örneğin, yüksek uç bir için (şu anda 530 $ için satışa $ 630,) alt-specced varyant için ve 570 (şu anda 479 $ için satışa $ 579,) 520 euro maliyeti. Çentikle yaşayabiliyorsanız çok daha iyi bir anlaşma.

Şu anda, Samsung Galaxy A9’un Kuzey Amerika’da ne zaman piyasaya çıkacağı veya fiyatının ne olacağı hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bu değişiklik olursa sizi güncelleyeceğiz.

Şık bir klon

Önde, Galaxy A9 oldukça genel görünüyor. İlk bakışta diğer çoğu Samsung telefonla karıştırılabilir, özellikle de bu incelemede kullandığım gibi siyah varyantı seçtiyseniz. 6.3 inçlik telefon oldukça geniştir, yine de ince ve şık görünmeyi başarıyor. Aynı zamanda hafif – 183 gram.

Ekran ön panelin neredeyse tamamını kaplıyor ve neyse ki çirkin bir çentik yok. Bununla birlikte, bu, üst ve alt çerçevelerin oldukça geniş olduğu anlamına gelir, ki bu her kullanıcının beğenisine olmayabilir. Eski bir cihazdan geliyor, dürüstçe onlara aldırmıyorum. Diğer yandan yan çerçeveler neredeyse yok. Görsel olarak hoş olsa da, aslında telefonun tek elle tutulması sırasında yanlışlıkla yanlardan birşeye dokunacağım gibi, bu aslında oldukça can sıkıcı oldu.

Arkasında, flaşla birlikte “trafik ışığı” yapılandırmasında düzenlenmiş dört kamerayı buluyoruz. Bu, cihaza benzersiz bir görünüm veren tek şey. Parmak izi tarayıcısı ayrıca üst orta bölümde arkada bulunur. Diğer cihazımın ön tarayıcısına tercih ettiğim noktaya kadar kullanmayı uygun buldum.

Ancak, Samsung’un tercih ettiği malzeme camdır – mevcut akıllı telefonlarda oldukça yaygındır, ancak hayran olduğum bir şey değil. İnceleme cihazını bir kapak olmadan kullandım ve arka kısım parmak izi lekeleriyle kaplıydı ve cihazı düzenli olarak silmemi istedi. Sürekli kirli göründüğünde, şık bir camın geri gelmesinin amacı nedir?

Bunun dışında, cihaz ince olmasına rağmen dayanıklı görünüyor, ama gerçekten% 100 bunun için kefil çekecek kadar uzun kullanmadım.

Süper AMOLED adını aldı

Samsung Galaxy A9 cep telefonunun Super AMOLED ekranı muhteşem ve muhtemelen cihazın en güçlü noktası. 1080 x 2220 çözünürlükte 18.5: 9 oran ve 392 ppi yoğunluğu ile spor yapıyor. Özellikle siyah olmak üzere, harika renk temsili ile keskin ama bir Super AMOLED’den bekleniyor.

Ppi yoğunluğu, Mate 20 gibi bazı rakiplerden daha iyidir , ancak 402 olan OnePlus 6T’ninkinden biraz daha kötüdür. Bununla birlikte, günlük kullanımda bir farkın farkına varacağınızdan şüpheliyim. Cihazı kullandığımda görüş açıları herhangi bir ışık koşulunda mükemmeldi ve eski bir Süper LCD ekrandan gelen farklılıktan çok etkilendim. Ancak, beni en çok etkileyen şey AMOLED gece kipinin bazı uygulamalarda mevcut olmasıydı – normal gece moduna kıyasla gözler üzerinde gerçekten siyah ve çok daha fazla dikkat çekiyordu. Fark şaşkındı – varoluşun en karanlık malzemesi olan vantablack’i hatırlattı.

Hey Bixby!

Odadaki fil hakkında konuşalım – Bixby. Samsung Galaxy A9’da, ses asistanının cihazın sol tarafında kendine ait bir düğmesi var. Dürüstçe kendimi kullanarak bulamadım. Sesimi ne kadar iyi tanıdığını test etmek için her zaman dinleme işlevini etkinleştirdim ve karışık sonuçlar aldım. Bir konuşmada, Bixby ismine yakın hiçbir kelime bile söylenmediğinde bazen rasgele harekete geçer. Diğer zamanlarda, bunu yapabilmek için Hey Bixby’yi bir moron gibi defalarca çırpmak zorunda kaldım.

İşlevsellik açısından, çok sunmuyor. Çoğu zaman aksamı anladı, ama% 100 doğrulukla değil. Google Asistan üzerinden Bixby’yi kullanmak için bir neden bulamıyorum.

Bixby vizyon da bir şeydir – nesneleri, metni, konumu tanımak için kameranızı kullanır. Sonuçlar genellikle karışık ya da zayıftı. Önünde bir bira şişesi koydum ve markayı tanımayı ve bu hatlar boyunca çevrimiçi veya başka bir şey satın almam için bana linkler vermeyi bekledim, ancak Bixby bile ilk başta bir bira olduğunu fark etmede sorun yaşadı. Şarap ve bira arasında aklını başaramadı. Genel olarak – ile karıştırmak için eğlenceli, ama herhangi bir şekilde yararlı değil.

Bir UI nerede?

Samsung Galaxy A9 ne yazık ki Android Oreo 8.0 ve Samsung Deneyim 9.0 ile geliyor. Neredeyse Android’i stoklamak için kullanılan biri olarak, çok fazla bloatware bekledim, ama hoş bir sürpriz oldu. Önceden yüklenmiş birçok Samsung uygulaması yoktu. Ancak bir Microsoft uygulama paketi dahil edildi – Word, Excel, PowerPoint, OneDrive ve Linkedin. Bunun yararlı bir ek veya rahatsız edici bir bloat olup olmadığı kullanıcıya kalmış. Bu uygulamaları kaldıramayacağınızı bilmeliyim – sadece bunları devre dışı bırakın.

Samsung Deneyimi temiz, minimalist bir görünüme sahiptir ve tamamen farklı bir kullanıcı arabiriminden bile gelmek oldukça kolaydır. Herhangi bir hata veya sorunla karşılaşmadım. Ancak, A9’un One UI açık beta sürümünü almasını diliyorum. Orta menzilli bir cihaz olabilir, ancak yepyeni ve kesinlikle bir fiyat gibi değil. Aynı zamanda oldukça büyüktür, bu yüzden de tüm navigasyonu en altta ve üst kısımdaki bilgileri hareket ettiren Bir UI ‘bölünmüş ekranından çok yararlanır. Telefonun bir Android 9 Pasta veya Bir Kullanıcı Arayüzü güncellemesini yakında alacak olup olmadığı konusunda bir haber yok.

Oldukça bir güç merkezi değil

Samsung Galaxy A9, bayrak gemilerine kıyasla etkileyici özelliklere sahip değil, ancak kendi alanında gayet iyi. Qualcomm’un orta menzil Snapdragon 660 yongasını, dört Cortex A73 ve Cortex A53 tabanlı yongaları olan bir Octa çekirdeğini ve Adreno-512 GPU’yu spor ediyor.

Kendimi özellikle zorlu bir kullanıcı olarak görmüyorum, bu yüzden teknik özellikler kağıt üzerinde iyi geldi. Akıllı telefonumu ağırlıklı olarak makaleleri okumak, aramdaki oyunu oynamak ve arkadaşlarıma mesaj atmak için kullanıyorum. Ancak, bunları kullanmasam bile, arka planda açık fikirli olmayabilir ve birden fazla uygulamayı açık bırakabilirim.

Bu kötü alışkanlık Samsung Galaxy A9’a meydan okumadı. Tam tersine, 10-15’den fazla uygulamanın açık bıraktığını anlamadım. Cihaz sorunsuz ve sorunsuz çalışıyordu. Bu yüzden, 660’ın teoride etkileyici bir yonga takımı olmasa bile, ortalama tüketicinin hiçbir şikayeti olmayacağını düşünüyorum.

Oyun açısından PUBG mobil ve Duel Links ile telefonu test ettim. Yavaş ve hıçkırık yoktu. Özellikle Duel Links için, en üstteki animasyonları maksimuma çektim çünkü oyunun ortalama ayarları özellikle ağır değil. A9 her şeyden güç alır. Sadece bir çok özellik ve kriterlerin palavra hakları ya da telefonlarını çok zorlu görevler için kullanan niş kullanıcılar için uygun olduğunu göstermeye gider.

Bir audiophile’ın telefonu değil

Cihazın altında bir hoparlör bulunan bir telefon için Samsung Galaxy A9 beni şaşırttı. Hoparlör sesi yüksek ve net. Karşılaştığım tek sorun, telefonu yatay tuttuğumda yanlışlıkla ele alıyor. Bu, oyun oynarken veya YouTube videolarını tam ekranda izlemeye çalışırken oldukça rahatsız edici olabilir. En iyi tasarım seçeneği değil – büyük bir alt çerçeveye sahipseniz, oradaki hoparlörü de yapıştırabilirsiniz. Çağrılar söz konusu olduğunda, gürültülü ortamlarda bile problem yaşamadım.

Samsung’un kulaklık jakını tutmaya karar vermesinden de minnettardım. En modern bayrak gemilerindeki yokluğu, şu anki akıllı telefonlarla en büyük evcil hayvanımdı. Ancak, kulaklık sesi oldukça etkileyici değildi. Ben bir audiophile olduğumu söyleyemem ama HTC’nin Boom Sound’u için kullanıyorum. Samsung’daki zayıf bas, karşılaştırmada oldukça dikkat çekiciydi, ama genel olarak iyi.

3 kamera çok fazla

Bu telefondaki en önemli özellik haline gelelim. Dört kamera – en büyük satış noktası. Galaxy A9, her biri farklı bir işlev gerçekleştiren dört arka sensöre sahiptir:

 • 120 derece ultra geniş açı, 8MP, F2.4
 • 2 telefoto, 10MP F2.4
 • Standart odak uzaklığı, 24MP, F1.7
 • Bokeh fotoğraflar için yardımcı kamera, 5MP, F2.2

Genelde bir fotoğraf meraklısı olmamam da, bunu test etmek beni heyecanlandırdı. Çok zengin olmanın ve etkileyici bokeh efektleri üretmesini bekledim. Yine de, sonuçların çoğu, özellikle düşük ışık koşullarında vasat veya hayal kırıklığıydı.

Kamera uygulamasının kendisi özelliklerle doludur, fakat hepsinin kendiliğinden açıklayıcı olmadığını hissediyorum. Örneğin, bokeh etkisi canlı odak altında bulunabilir. Fotoğraf çekerken veya galeride sonra arka plan bulanıklığını ayarlayabilirsiniz. Ancak, benim testlerimde hiç bir şey, onları beklediğim gibi arka plana karşı gerçekten atmadı. Diğer durumlarda, nesnelerin bir kısmı da arka plan ile birlikte bulanıktı. Aklımda, esas olarak kameralarının gücü ile pazarlanan bir telefon için bu kabul edilemez. HTC One M8 cep telefonum ve daha iyi derinlik efektleri üretebilen ikili sensörleri ile tam anlamıyla daha iyi sonuçlar aldım.

Pro Mode’da hava durumu ayarları da oldukça hayal kırıklığı yaratıyordu. Onlar hakkında akıllı ya da sezgisel bir şey yok. Bulutlu seçerseniz, fotoğraf makinesi aşağıda göreceğiniz gibi kırmızı-ish tonlu bir filtreye yapışır. Yakınlaştırıldığında, aynı zamanda meşgul Berlin caddesi gibi hareketli nesnelerin fotoğraflarını çekerken olduğu gibi, resimlerde de önemli miktarda gürültü var.

Büyük özerklik

Genelde ağır bir kullanıcı olmamasına rağmen, daha önce de belirtildiği gibi, telefonu gözden geçirmek için test etmek için çok şey yaptım. Onun 3800 mAh batarya her şeyi ele aldı. Büyük bir özerkliğe sahiptir ve işteyken asla şarj etmem gerekmezdi. Gecelik bir ücrete ihtiyacı vardı, hatta bu biraz zaman gerekli değildi. Genellikle,% 15’lik pil işaretine ulaşıncaya kadar bir gün yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

Telefonun ayrıca hızlı şarjı vardır ve bir saatten daha kısa sürede 0’dan sonuna kadar gider. Ancak, neredeyse 3 yaşındaki HTC 10’umu da kullanıyorum. Oldukça yaygın olduğu için bir satış noktası değil, Faydalı.

Daha zor Samsung’u dene

Samsung Galaxy A9 yüksek bir fiyat ile vasat orta menzilli bir telefon. Çok fazla 3 kamera var – diğer cihazlar daha iyi yazılım ve bir sensör ile çok daha fazlasını elde ediyor. Kamera departmanında ya da bu konuyla ilgili başka bir şey için çığır açan hiçbir şey sunmuyor. Özellikle bir kulaklık jakı ve çentiği olduğu için eski bir telefondan yükseltme arayanlara hitap ediyor. Ancak, fotoğraf meraklılarına bunu tavsiye etmem – fena halde hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Samsung’dan iyi bir girişim, ancak pahalı bir orta sınıf cihaz için kesinlikle daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here