Samsung bu dört kameranın orta menzilli telefon hattını koruyacağını umuyor

0
362

Samsung, sırtında dört kameradan oluşan geniş bir yelpazeye sahip olan orta sınıf bir akıllı telefon olan Galaxy A9’u yeni duyurdu . Mobil cihaz, gelişmekte olan pazarlara ve amiral gemisi cihazlarından fiyatlandırılmış Batı’da daha genç bir kitleye hitap etmek için önce orta sınıf cihazlarda özellikleri tanıtmaya çalıştığı şirketten yeni bir stratejinin bir parçasıdır.

Cihazın arkasındaki dört kameranın her biri farklı bir amaca hizmet ediyor. Birincisi cihazın ana 24MP f / 1.7 kamerası, ikincisi ise ultra geniş 120 derecelik bir objektife sahip 8MP f / 2.4 kamera, üçüncüsü ise 10 megapiksel sensörle desteklenen 2x optik zoom özellikli bir telefoto f / 2.4 objektifi. dördüncü ise, alan derinliği efektlerini sağlayan 5 megapiksellik bir f / 2.2 kameradır.

Bu dört kamera dizisinin yanı sıra, telefon oldukça tipik bir orta sınıf dahili seti, yani 6GB RAM tarafından desteklenen ve 3,800mAh pil ile çalışan bir Snapdragon 660 işlemci ile donatılmıştır. 128GB dahili bellek, 512 GB’a kadar harici belleği destekleyen bir microSD kart yuvası ve ayrıca 3,5 mm kulaklık jakı ve yan montajlı parmak izi tarayıcısı var. Ekran, 2220 x 1080 çözünürlüğe sahip 6.3 inç Full HD + paneldir. Bu cihazın dikkat çeken yönü kamera dizisidir ve Samsung’un sunumu bunu yansıtmaktadır.

Galaxy A9, Samsung’un yeni orta sınıf mobil stratejisinin ilk görünür kanıtı. Kısa bir süre önce CNBC’ye konuşan Samsung Mobil CEO’su DJ Koh, “Geçmişte amiral gemisi modeline yeni teknolojiyi ve farklılaşmayı getirdim ve daha sonra orta noktaya taşındım. Ancak bu yıl stratejimi, orta uçtan başlayarak teknoloji ve farklılaşma noktaları getirmek için değiştirdim. ”

“BU YIL STRATEJİMİ, ORTA UÇTAN BAŞLAYARAK TEKNOLOJİ VE FARKLILAŞMA NOKTALARI GETİRMEK İÇİN DEĞİŞTİRDİM.”

Yeni özelliklerin, yüksek kâr marjlarıyla, bu yeni teknolojilerin geliştirmeye harcadığı Ar-Ge maliyetlerini destekleyebilen amiral gemisi cihazlarına tarihsel olarak bakma eğiliminde olmasının bir nedeni var. Bununla birlikte, son yıllarda, güncellemeler daha da artmakta ve kullanıcılara yükseltme yapmaları için daha az sebep gösterdiği için, pazarın bu alanı yavaşlamıştır.

Mayıs ayında, Gartner analistleri , orta markada daha fazla pazar payı alan Çinli markaların saldırgan fiyatlı cep telefonları karşısında bir Samsung yavaşlamasına dikkat çekti . Bu şirketlerden göz alıcı özellikler ve yeni teknolojiler ( ekranlı parmak izi sensörleri gibi ), Samsung’un odaklanmak istediği segment türlerini cazip kılıyor. Galaxy A9’un lansmanı olayı, Malezya’da yapıldı ve Galaxy Note 9 gibi yüksek performanslı Batı’nın amiral gemisi cihazlarından farklılaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here