DonanımHaberlerOyun

PS5 Dev Kit Soğutma Sistemi Ayrıntılı Yeni Sony Patentinde

PS5 Dev Kit Soğutma Sistemi....

LetsGoDigtial  PS5 dev kit soğutma sistemini detaylandıran yeni bir patent ortaya çıkardı. Muhtemelen geçmişte birçok kez sızdırılmış olduğundan , Sony’nin yeni nesil konsolu için geliştirme kitini biliyorsunuzdur .

PS5 Dev Kit Soğutma Sistemi

Açıklamayla birlikte aşağıdaki patentten bir görüntüye göz atın .

 

 

Patent, soğutma sisteminin nasıl çalıştığını açıklayan Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü veritabanında yayınlandı. İşte tam açıklama:

Elektronik bir cihaz, bir soğutucuya hava sağlamak için çok sayıda soğutma fanına sahiptir. Çok sayıda soğutma fanı, ısı emicinin bir birinci tarafından ısı alıcının bir ikinci tarafına doğru geçen hava akışları yaratır.

Isı emicisi, elektronik cihazın sol-sağ yönüne ve ön-arka yönüne eğik olarak yerleştirilir. Bir dış eleman, ısı alıcının ilk tarafı boyunca oluşturulmuş ve ön-arka yönüne ve sol-sağ yönüne eğik bir giriş ağzına sahiptir.

Bir soğutucu, bir devre kartına monte edilmiş bir mikroişlemcinin üzerine yerleştirilmiştir. Isı emicinin önüne bir soğutma fanı yerleştirilir ve ısı emicinin akış aşağısına bir güç kaynağı ünitesi yerleştirilir. Soğutma fanından gönderilen hava ısı emiciden geçer, güç kaynağı ünitesinden geçer ve dışarıya boşaltılır.

PS5’in 2020 tatilinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.