IOS

Product Red ile Kırmızı Kasalı iPhone 8

                Product Red için Apple düğmeğe bastı.

Apple farkındalık oluşturmak için Product Red kampanyasını başlattı. Product Red kampanyasına göre Apple kendi cihazları olan Apple iPhone 8 ve iPhone  8 Plus’ların kırmızı rengini çıkartacak. Peki  ama Apple neden böyle bir işe kalkıştı? AIDS ile savaşan Global Fund isimli kar amacı gütmeyen organizasyona yardımda bulunmak için. Bu kampanya kapsamında satılacak olan cihazların gelirlerinin yarısının Global Fund’a aktarılacağı dile getirildi. Global Fund AIDS, Tüberküloz ve Sıtma ile başa çıkmayı amaçlayan bir organizasyon. Genel merkezi İsviçre’de bulunuyor ve kurucları arasında Bill Gates, Melinda Gates, Kofi Annan ve ünlü Amerikan ekonomisti Jeffrey Sachs gibi isimler bulunuyor.

Product Red
Product Red

Product Red kapsamında çıkacak olan kırmızı renkli cihazların özellikleri nasıl olacak? Apple hali hazırda var olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ların özelliklerinin aynısını bulunduran sadece kasa rengi değişmiş telefonlar olacak. Alacağınız kırmızı kasalı iPhone cihazları ayrı bir güncelleme desteği ya da donanıma tabi tutulmayacağını belirtmek isteriz.

Product Red
Product Red

Apple Product Red’i satışa çıkarmadan önce duyurmuştu. Kırmızı kasaya sahip olan bu cihazlar ne zaman satışa sunulacak? Teknoloji devi eş zamanlı olarak ABD ve birkaç ülke de ön siparişe çıkarttı. Türkiye’ye Mayıs ayları sonlarında gelmesi beklenilen cihazların fiyatları ise şu şekilde olması ön görülüyor. iPhone 8 için 4199 Türk Lirası ve iPhone 8 Plus için de 4799 Türk Lirası olacak.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.