Prisma Uygulaması Android İçin Yayınlandı

0
74

İlk olarak iOS platformu için yayınlanan ve kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından benimsenen fotoğraf manipülasyon uygulaması Prisma, Pokemon Go’dan sonra en çok indirilen uygulamalar arasında da yer alıyordu. Android kullanıcıları tarafından özlemle beklenen uygulama, nihayet Google Play Store’daki yerini aldı.

Prisma uygulamasının geliştiricileri, iOS’taki tüm özelliklerin Google Play Store’a birebir taşındığını belirtti. Kullanıcı deneyimi veya uygulamanın fonksiyonları bakımından iOS ve Android uygulamaları arasında herhangi bir fark gözlemlenmiyor. Fotoğraf üzerine çeşitli efektler uygulayabileceğiniz bu muhteşem yazılımın Windows Phone için yayınlanıp yayınlanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

400 milyondan fazla fotoğrafı işleyen ve 10.6 milyon iOS cihazına kurulan Prisma, popülerliğini daha da artırmak adına Android kullanıcılarının da beğenisine sunuldu. Yapay zekayı kullanarak fotoğrafları işleyen ve ünlü ressamların fırçalarından çıkmışçasına efektler uygulamayı başaran yazılım, fotoğraf işleme sürecini bulut sunucuları üzerinden gerçekleştiriyor. Bu da uygulamanın aşırı kullanım sonucunda hatalar vermesine ve sunucu bağlantısının kesilmesine yol açıyordu. Instagram gibi muadillerinin aksine fotoğrafa yalnızca efekt vermekle yetinmeyen uygulama, fotoğrafların başka resimlerle birleştirilmesi ve klasik sanatçıların elinden çıkmış gibi baştan çizilmesi gibi işlemleri de yerine getiriyor.

Eğer siz de Android işletim sistemine sahip cihazınıza Prisma uygulamasını kurmak istiyorsanız, bu bağlantıyı takip ederek Google Play Store’a gidebilirsiniz. Fotoğraflarınızı sanatçıların elinden çıkmış gibi baştan tasarlayan bu harika uygulamayı beğeneceğinizi ümit ediyoruz.