Oyun

Pokemon GO’ya Önemli Bir Güncelleme Geldi

Pokemon GO oyununa yeni başlayanların aklını kurcalayan konulardan birisi de hangi takımı seçmeleri gerektiği noktasındaki kararsızlıktır. Valor, Mystic ve Instinct olmak üzere 3 farklı takımın yer aldığı Pokemon GO’da her takımın kendine has bir rengi de vardır. Bundan bir önceki güncellemede her takımın başına bir de lider karakter eklenmişti. En son yayınlanan güncellemede ise takım liderlerinin oyuna yaptığı etki daha da artırıldı.

Bundan sonra Valor takımına Candela, Mystic takımına Blanche ve Instinct takımına ise Spark isimli liderler öncülük edecek. İsmi geçen takım liderleri, GYM’leri ele geçirirken verdiğiniz mücadelede size olumlu avantajlar sağlayabilecekler. Buna göre Pokemon GO oyuncuları, GYM’de savaştıkları Pokemon karakterlerinin saldırı ve defans yeteneklerini takım liderlerinden ipucu alarak daha detaylı öğrenebilecek ve savaşa en uygun Pokemonu belirleyebilecekler. Bu da oyunculara GYM’lere sahip olma yolunda ciddi bir avantaj sağlayacak.

what-does-that-mean

Android için 0.35.0, iOS içinse 1.5.0 sürüm numaralı güncellemelerle birlikte GYM’de savaşa girerken takım lideriniz size mantıklı tavsiyelerde bulunacak ve rakip Pokemon’a en çok zararı verebilmeniz için öneriler listeleyecek. Hangi Pokemon’a karşı elinizdeki karakterleri devreye sokmanız gerektiğini öğrendikten sonra daha az CP’ye sahip Pokemon’larla bile savaşı kazanabilmeniz mümkün hale gelecek.

Söz konusu bu güncelleme, Niantic’in önceden duyurduğu “Yeni ve heyecan verici özellikler” kapsamında gelen ilk önemli değişikliği bünyesinde barındırıyor. Gelecekte daha ne gibi yeniliklerin Pokemon Go’ya ekleneceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.