Oyun

Pokemon Go’ya ‘Kanka’ Sistemi Eklendi

İlk çıktığı zaman televizyon bültenlerine konu olan, hemen her gazetede kendine yer bulan ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geniş bir kitle tarafından oynanan Pokemon Go oyunu; son birkaç haftadır aktif kullanıcı sayısında hatırı sayılır bir düşüşle karşı karşıya. Eski günlerini mumla aramamak için yazılım ve sunucu tarafında güncellemeler yapmayı sürdüren yapımcı şirket Niantic Labs, yayına verdikleri son güncellemeyle oyuna ‘buddy’, yani ‘kanka’ sistemini getirdi.

Niantic Labs’ın oyunu geliştirmeye yönelik kapsamlı güncellemelerinin ilk ayağını oluşturan bu partide “Buddy Pokemon” denilen bir özellik aktifleştirildi. Bu özellik sayesinde Pokemon eğitmenliği yapan oyuncular, sahip oldukları Pokemonların içinden en sevdikleri bir tanesini en iyi arkadaşları olarak belirleyebilecekler. Tıpkı Ash ve Pikachu ilişkisinde olduğu gibi. Seçtiğiniz bu Pokemon sürekli olarak yanınızda yer alacak ve oyun dinamiği kökten uca değişecek.goofy

Pokemon Go’nun geliştiricisi Niantic, getirilen bu yeniliğin “özgün oyun içi ödüller ve sıra dışı deneyim” edinmeye yardımcı olacağını belirtti. ‘Kanka’ olarak seçilen Pokemonlar, eğitmen profil ekranında sürekli olarak karakterinizin yanında yer alacaklar. İstenildiği zaman bu Pokemonları değiştirebilmek de mümkün olacak.

Niantic’in üstü kapalı olarak oyun dinamiğini değiştireceği yönünde işaretleri verdiği bu yenilikle birlikte Pokemon eğitmenleri yeni Pokemon yakalarken, sürekli olarak yanlarında duran Pokemon’dan yardım alabilirler. Ayrıca daha fazla XP toplayabilmek de böylece mümkün hale gelebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.