Pokemon GO Tinder, Twitter ve Facebook’u Solladı

0
51

Niantic tarafından geliştirilen ve Nintendo’nun ortaklığında pazara sunulan Pokemon Go oyunu, kısa süre içinde tüm dünyada milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya başlandı. Neredeyse bir çılgınlık haline gelen oyunu akıllı telefonlarına yükleyen kullanıcılar, günün büyük çoğunluğunda oyunu oynamak için adım adım sokakları arşınlamaya devam ediyor. Haritada gözüken pokemonları yakalayarak koleksiyonuna katan oyuncular, GYM adı verilen istasyonları da savaşlar yaparak ele geçirmeye çalışıyorlar.

Türkiye’deki uygulama mağazalarında resmi olarak indirime sunulmamış olsa da çeşitli yöntemlerle oyunu telefonlarına indirmeyi başaran oyuncular, Pokemon Go’ya o kadar çok ilgi gösterdiler ki, oyunu oynarken Tinder ve Twitter’ın yanı sıra Facebook’tan daha fazla bir süre harcadılar.

Şuanda Pokemon Go’yu oynayan 15 milyon kullanıcı var. Facebook’un toplam kullanıcı sayısı ise 1.5 milyar. Ancak SensorTower isimli araştırma şirketinin hazırladığı rapor, oyunda Facebook’tan daha fazla vakit harcandığını gösterdi. Sokaklarda yürüyerek pokemonları yakalamak, Facebook’taki haber akışını kaydırmaktan daha cezbedici gözükmüşe benziyor.

Bu veriye ek olarak Pokemon Go’nun çöpçatan uygulaması Tinder’dan daha fazla kullanıcı tarafından indirildiği, Twitter’dan daha fazla günlük kullanıcıya sahip olduğu da belirtiliyor. Tüm bunlar Pokemon Go’nun ne tür bir çılgınlığa yol açtığını gözler önüne seriyor doğrusu.

Snapchat ve Google Maps ile kıyaslandığı zaman da kafa kafaya giden bu oyun, kısa bir süre sonra tüm dünya mağazalarında kullanıma açılacak. İşte o zaman Pokemon Go’nun çok daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor.