Pokemon GO Çılgınlığı Tüm Dünyayı Sardı!

0
680

Ellerindeki telefondan gözlerini ayırmadan yollarda yürüyen insanlara aşinayız. Ancak şimdilerde bu insanlar bir amaç doğrultusunda caddeleri arşınlıyor: Pokemonları yakalamak! Evet, bir dönem televizyon ekranlarından tüm çocukların beğenisine sunulan ve çokça beğenilen Pokemon’ları arttırılmış sanal gerçeklik sayesinde yakalayabilmek artık mümkün. Daha önce geliştirmiş oldukları Ingress isimli oyuna çok benzeyen Pokemon Go, gerçek hayatla iç içe oynanan bir oyun. Sanal karakterlerinizi hareket ettirmek için gerçek hayatta hareket etmeniz ve sokakları dolaşarak harita üzerindeki işaretli yerlere gitmeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan Pokemonların üzerine doğru Poketopu atarak onları koleksiyonunuza katmaya çalışıyorsunuz. Tabii bu yazıldığı sanıldığı kadar kolay değil.

pokemongo_big_2

Oyun yeni çıkmış olmasına rağmen o kadar çok beğenildi ki, Nintendo şirketinin hisseleri bu oyunla beraber aynı orantıda değerlendi. Henüz Türkiye’de indirilemiyor olsa da çeşitli taktiklerle Yeni Zelanda veya ABD mağazalarından giriş yapıyormuş gibi göstererek Pokemon Go oyununu iOS ve Android cihazlarına indirebilmeniz mümkün. Bunun için hazırlanan rehberlere göz atabilirsiniz.

Nadir bulunan Pokemonları yakaladıkça seviye atlayabiliyor, Pokestop ismi verilen duraklardaki kıymetli madenleri ve Poketoplarını toplayarak envanterinizi genişletebiliyorsunuz. Tüm bunlara ek olarak oyun esnasında sokakta yürürken bir başka Pokemon Go oyuncusuyla karşılaşmanız işten bile değil. Oyunculara hareket etme ve sosyalleşme fırsatı sunan bu muhteşem oyunun kısa bir süre içinde Türkiye mağazalarında da kullanıma girmesi ve oyuncuların hasretini gidermesi bekleniyor.