HaberlerOyun

PlayStation 5’i Fiyatı – PS5’i ilk Sınırlı Sayıda Üretilecek

PlayStation 5’in teknik özelliklerini kamuoyu ile paylaşan Sony, yeni nesil oyun konsolunda değişik bir üretim stratejisi izlemeye hazırlanıyor. Bugün Bloomberg’de gösterilen bir habere nazaran Japon şirket, PS5’i ilk etapta sınırı olan sayıda üretecek.

Sony, 2013 senesinde piyasaya sürdüğü PlayStation 4’ten tam 7 yıl sonrasında yepyeni bir oyun konsolu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Daha ilkin bildirdiğimiz şeklinde, tasarımı hemen hemen sır olan PlayStation 5’in spesfikasyonlarını geçtiğimiz ay içinde öğrenmiştik. Ek olarak cihazın DualSense adındaki yeni denetim aleti da kısa bir süre ilkin ortaya çıkmıştı.

Bloomberg’in sayfalarına taşımış olduğu yeni haber, Sony’nin PS5 özelinde iyi mi bir satış stratejisi izleyeceğine ışık tutuyor. Japon şirkete yakın kaynaklara dayandırılan habere nazaran Sony, Mart 2021’de sonlanmış mali yılda beş ila altı milyon tane PlayStation 5 üretmeyi planlıyor. Buna karşılık, PlayStation 4 yalnız ilk iki çeyreğinde tam 7,5 milyon tane satmıştı.

 

PlayStation 5 ilk başta kolay bulunabilir olmayacak

 

Aynı haberde, PlayStation 5 için kabul edilen fiyatın 499 dolar ila 549 dolar içinde olacağı ifade ediliyor. Sony, mevcut PlayStation 4 modellerini, yeni kullanıcıları PlayStation Network hizmetlerine çekmek için bir köprü olarak kullanmayı düşünüyor.

Bu plan doğrultusunda, PS5’in piyasaya sürülmesi ile sırasıyla 299 dolar ve 399 dolar taban fiyata haiz olan PlayStation 4 ve Pro modellerinde indirime gitmeyi amaçlayan şirket, uygulamaya koyacağı yeni stratejisi ile başarıya ulaşmayı hedefliyor.

PlayStation 5 için 499 dolar ila 549 dolar içinde bir fiyat etiketi düşünülüyor

 

Öte taraftan Bloomberg’e nazaran PlayStation 5‘in üretim kapasitesi hala kati değil. Diğeri pek fazlaca şirket şeklinde, koronavirüs salgını sebebiyle evden emek verme sistemine geçen Sony, mevcut mali yıl için mart ayında düzenlemeyi düşündüğü toplantıyı es geçmek durumunda kaldı.

Her şeye rağmen pek fazlaca kişi, Microsoft’un Xbox Series X’in çıkış tarihini geciktirmediği takdirde Sony’nin PlayStation 5’i sonbaharda piyasaya sürmemesinin fazlaca düşük küçük bir ihtimal bulunduğunu düşünüyor. Microsoft’un yeni oyun konsolunun da PS5 ile nerede ise aynı zamanlarda satışa çıkması planlanıyor.

PlayStation 5’in seri üretiminin haziran ayına kadar başlayabileceğini belirten Bloomberg, Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan’ın, yeni oyun konsolun dünyanın her yerinde eş zamanlı olarak piyasaya sürülmesini istediğini vurguluyor. Karşılaştırma için; PS5’in selefi PS4, ABD ve Avrupa’da Kasım 2013’te, Japonya’da ise Şubat 2014’te satışa sunulmuştu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.