Android

Play Store’da Her Hafta Bir Uygulama Ücretsiz Yayınlanacak

Apple’ın uygulama mağazası App Store’da her hafta bir ücretli uygulamayı ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunduğu biliniyor. Diğer günler parayla satılan uygulama ve oyunları ücretsiz indirmenin keyfini yaşayan kullanıcılara gıpta ile bakan Android kullanıcılarına iyi bir haberimiz var! Yabancı teknoloji bloglarında yer alan son haberlere göre Google, uygulama mağazası Play Store’da Apple’ın bu stratejisini uygulamaya başlayacak.

Her hafta ücretli olan bir uygulamayı bedava yayınlamaya hazırlanan Play Store, bu yöntemle App Store’la olan rekabeti kızıştırmayı hedefliyor. Bu değişiklik kapsamında “Haftanın Ücretsiz Uygulaması” isminde yeni bir bölüm Play Store uygulamasına eklenecek. Arama devi Google bu bölümde her hafta popüler olan bir ücretli uygulamayı bedava indirime açacak.

Yalnızca ABD’de geçerli

Ancak henüz sevinmek için erken, çünkü bir kötü haberimiz var… Bahsi geçen bölüm şuanda sadece ABD pazarında geçerli. Neyse ki kısa süre içinde Hindistan’la birlikte Türkiye’nin de bu programa dahil olması bekleniyor.

İlk uygulama yayınlandı

Ücretli olmasına rağmen geçici olarak bedava yayınlanan ilk uygulama ise Cartoon Network isimli çizgi film stüdyosu tarafından geliştirilen Adventure Time (Macera Zamanı) çizgi filminin oyunu oldu. Card Wars – Adventure Time isimli bu oyunu ABD’li kullanıcılar para ödemeden indirebiliyor.

Hatırlanacağı üzere Google, geçtiğimiz aylarda da Play Store’dan birçok zararlı ve boş uygulamayı kaldırma kararı almıştı. Bu yenilik de kullanıcılar tarafından takdirle karşılandı.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.