Pixel 3, telefonunuzu sesinizle açma yeteneğini kaldırır

0
68

Google, Piunikaweb tarafından ilk kez bildirildiği gibi , en son Pixel 3 ve Pixel 3 XLtelefonlarından Voice Match ile Unlock’u sessiz bir şekilde kaldırdı .

Önceden son iki Piksel cihazda mevcut olan özellik, kullanıcıların telefonlarının Asistan özelliklerinin bir “OK Google” komutuyla açılmasına olanak tanıyor. Google, özelliklerin artık destek sayfasında bulunmadığını doğruladı: “Pixel 3 telefonlarında, ‘Ok Google.’ Diyerek telefonunuzu açamazsınız. Bunun yerine, Google Asistan’ı kilit ekranınızda kullanabilirsiniz. ”

Bu, Pixel 3’e taşınan özelliği görmeyi beklemekte olan Piksel sahipleri için kaybedilecek oldukça büyük bir işlevdir. Önceki Pixel telefonlarıyla, kullanıcılar Google Asistan sesiyle çağrı yapabilir, mesaj gönderebilir ve üçüncü taraf uygulamalarına erişebilir telefonlarını açmadan destek.

Piksel 2’nin Asistan ayarlarındaki “Sesli Uykunun Kilidini Aç” seçeneği, artık “E-posta, takvim, kişiler gibi kişisel sonuçlara erişmek için Ses Eşleştirmesini Kullan” başlıklı bir “Kilit ekranı kişisel sonuçları” geçişiyle Piksel 3’ün ayarlarında değiştirildi. ve telefonunuz kilitlendiğinde hatırlatıcılar. ”

Google’ın bu özelliği neden kaldırdığı açık değil, ancak bir teori, Ses Eşleştirme özelliğinin , telefonların kilidini açmak için benzer sesli bir ses veya ses kaydı olan birisine izin verebilecek bazı güvenlik açıkları olabilir. Başka bir neden de Google’ın yeni Pixel Stand’ınıgörmesi olabilir. Bu da , ahizesiz erişim için daha iyi bir çözüm olarak, takılıyken telefonun kilidini açmanıza gerek kalmadan Google Asistan’ı kullanmanıza olanak tanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here