Sosyal Medya

Pinterest’in Yeni Uygulaması Yolda: Lens

Bünyesinde ilgi çekici fotoğraflar, mobilya ve dekorasyon öğeleriyle sıradışı tasarımlara yer veren Pinterest ülkemizde hatırı sayılır miktarda kullanıcıya sahip değil. Üyelerinin büyük çoğunluğu ABD merkezli olan bu sosyal medya sitesi, farklı ilgi alanlarına sahip kullanıcıları bir arada toplamayı başarıyor. İlham kaynağı arayan herkesin soluğu aldığı Pinterest şimdilerde yeni bir uygulamasını yayına vermeye hazırlanıyor: Lens!

Her ne kadar şuan için Beta sürecinde olsa da, Pinterest tarafından geliştirilen Lens isimli uygulama ABD’deki kullanıcılar tarafından indirilebilir hale getirildi.

Sandığınız kadar basit değil

Gerçek hayatta karşınıza çıkan ve başka insanlara ilham kaynağı olabileceğini düşündüğünüz fotoğrafları Lens uygulamasıyla çekip Pinterest’e atabiliyorsunuz. Ancak Lens’in tüm özelliklerini bu kadarla kısıtlamak gerçekten haksızlık olur. Pinterest’teki metin bazlı arama algoritmasını kullanan Lens, çekilen tüm fotoğrafları yazılı olarak tanımlayabilme özelliğine de sahip. Böylece ilerleyen tarihte Lens uygulaması içinde devasa bir görsel hafıza oluşturulabilecek.

Kullanıcılar için gayet basit bir özellik gibi duruyor olsa da, çekilen fotoğrafları betimleyip hafızaya kaydedebilmek bilgisayar bilimleri açısından inanılmaz bir gelişme. Nesne tanıma şuan için hala daha birçok teknoloji firmasının üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği bir alan. Görünen o ki Pinterest bu noktada bayrağı ileriye taşımaya kararlı.

iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için önümüzdeki aylarda kararlı sürümünün piyasaya çıkması beklenen Lens, sektörün en büyük oyuncuları arasına girebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.