Sosyal Medya

Periscope Videolarında Reklam Dönemi Başlıyor

Twitter tarafından satın alındıktan sonra büyümesine hızla devam eden Periscope, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın diğer birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılıyor. Ancak bugüne dek hiçbir şekilde reklam yayınlamayan Periscope’un reklam modelinin ne olduğu hep bir merak konusuydu. Bugün geldiğimiz noktada ise Twitter yeni bir reklam modeli açıklayarak artık Periscope videolarında  “video önü reklam” döneminin başlayacağını duyurdu.

Periscope Ürün Yöneticisi Mike Folgner tarafından kaleme alınan bir blog yazısında videoların organik bir şekilde, her kullanıcıya özgün olarak hedefleme yapılıp gösterime sunulacağı ifade edildi. Twitter’daki Periscope videolarına bakarken bundan böyle karşınıza kısa bir süre reklam gösterimi çıkacak. Böylece hem içerik oluşturucuları, hem de reklamverenler için faydalı bir reklam modeli geliştirilmiş oldu.

Para kazanma kapısı açıldı

Periscope üzerinden canlı yayın yapan kullanıcıların YouTube’un aksine hiçbir şekilde para kazanamadığı bilinen bir gerçekti. Ta ki bugüne kadar. Getirilen bu yeni reklam modeliyle birlikte Periscope’un yanı sıra içerik oluşturucuları da gelir elde edebilecek. Pazarlamacılar da canlı yayınlara video reklamı vererek daha geniş kitleye ulaşmış olacak.

Şuan için çalışmaları hala daha süren reklam modeli muhtemelen önümüzdeki aylarda yayına alınacak. Alınan bu kararın arkasında Twitter’ın reklam pastasından yeteri kadar pay alamaması yatıyor olabilir. 2019’nın sonuna doğru kârlılık oranı hayli düşen Twitter, bu gibi yeni atılımlarla ibreyi ters yöne çevirmeye çalışıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.