Panasonic’in ilk tam çerçevesiz aynasız kameraları 2019 için çok şey vaat ediyor

0
736

Hem vücutta hem de lenste görüntü sabitleme, en yüksek deklanşör hızı ve 60 fps’de 4K video

Panasonic’in görüntü patronu Yosuke Yamane tarafından Photokina 2019’de tanıtılan Panasonic Lumix S serisi, hızla büyüyen tam çerçeveli yansıtmasız kamera yarışında son yarışmacı oldu. Yamane, Lumix S’nin “profesyonellere adanmış” olduğunu ve bir dizi büyük vaatlerle iddia edilen desteklerin olduğunu söyledi.

Lumix S fotoğraf makineleri hem kamera gövdesinde hem de objektiflerde görüntü sabitleme özelliği sunacak ve en yüksek deklanşör hızlarına ve en yüksek flaş senkronizasyon hızlarına sahip olacak. 

Elektronik vizör endüstrideki en yüksek çözünürlük ve en yüksek hassasiyet olacaktır, “insan vizyonuna yakın” geliyoruz. Şimdi, bu iddiaların hiçbirinin henüz belirli rakamlarla desteklenmediğini fark ettiniz, ama Bir duyurunun niteliği bu kadar erken. Bu kameraların ilk örnekleri, 47 megapiksellik Lumix S1R ve 24 megapiksellik S1 Photokina 2019 sonbaharında gerçekleşecek.

 

YENI LUMİX S SERİSİ ‘PROFESYONELLERE ADANMIŞTIR’

Panasonic’in Lumix Micro Four Thirds kameraları, prodüktör ve yarı-pro video kameralar arasında en popüler seçeneklerden biridir ve yeni Lumix S serisi, 60Kps’ye kadar video kayıt ve çift görüntü sabitleme özelliğiyle bu soy ağacını genişletmeye çalışacaktır. Panasonic ayrıca tüm dikişlerde, düğmelerde ve düğmelerde hava sızdırmazlığıyla birlikte aşırı dayanıklılık vaat ediyor. Bir Lumix S kamera zaten eksi 40 santigrat derece gibi düşük sıcaklıklarda “mükemmel bir şekilde çalıştığı” Güney Kutbu’na düştü.

Yeni bir kamera sistemi, Panasonic’in Leica ve Sigma ile yeni duyurulan L-Mount Alliance’ındevreye girdiği bir mercek ekosistemi kurma zorluğuna sahip olacak . Lumix S serisi, Leica’nın L-Mount’ını benimseyecek, bu da bu kameraların Leica’nın başından itibaren sekiz adet yüksek kaliteli objektif, Panasonic’in Lumix bölümünden üç tanesi. 

Panasonic, Lumix S’yi 50mm f / 1.4 başlığında, 24-105 mm zoom lensi ve 70-200mm telefoto zoom ile başlatacak. Sigma, 2019’da da merceklere katkıda bulunacak ve Panasonic, Lumix S kameraların piyasaya sürülmesinden bir yıl içinde toplamda en az 10 uyumlu lense sahip olacağını vaat ediyor.

 

Düşünceleriniz nelerdir?

Yorumlarınızı bekliyorum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here