Android

Öznel Kernel ile Android Pil Ömrünü Uzatın

Her Android işletim sistemine sahip akıllı cihaz kullanıcıları için en büyük sorunların başında kesinlikle pil ömrü geliyor. Çok geniş özelliklere ve fonksiyonlara sahip olan mobil akıllı cihazlar çok hızlı şekilde enerjisini tüketiyor ki bu durumda pil ömrünün oldukça kısa olmasına neden oluyor. Bu durum her akıllı cihaz kullanıcısının en çok dile getirdiği şikayetlerin başında geliyor. Ancak usta Android kullanıcıları için bazı ipuçları var ki pil ömrünün daha da uzun olmasını sağlayabilmelerine yardımcı oluyor.

Akıllı cihaz kullanıcılarının deneyimlerini etkilemeden pil ömrünü uzatmanın bir yol olup, olmadığı her zaman en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu sorunun yanıtı elbette olduğu yönünde oluyor. Ancak bu pil ömrünü uzatacak ipuçları için biraz uzmanlık ve telefonun root’lu olması gerekiyor. Android işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlarda pil ömrünü uzatacak ipuçlarını kullanarak son derece uzun pil dayanıklılığında çok daha kaliteli bir mobil kullanım deneyimi yakalanabiliyor.

Yeni Kernel Yüklemek

Donanım ve işletim sistemi arasında bulunan tüm etkileşimi yöneten yazılım olan kernel, ekrana dokunmak, düğmelere basmak gibi tüm işlemlerin bağlı olduğu noktadır. Akıllı cihaz ile birlikte standart olarak gelen, cihazın üreticisi tarafından cihaza dahil edilen kernel, genel olarak performans, kararlılık ve pil ömrü gibi konularda denge kurulmasını sağlamayı amaçlıyor. Öznel kernel’ler ise daha farklı şekilde optimize edilmektedir. Misal olarak bazı kernel’ler doğrudan akıllı cihazın pil ömrünün uzatılabilmesini sağlamayı amaçlıyor.

Usta Android kullanıcılarının öznel kernel yüklerken, kendi cihazları için özel olarak geliştirilmiş olan bir kernel bulmaya dikkat etmeleri oldukça büyük bir önem arz ediyor. Bu işleme başlamak için ElementalX ve franco.Kernel’e göz atılması büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Öznel kernel kullanıcılar tarafından cihaza yüklendikten sonra onu Play Store’de yer alan Kernel Adiutor yada EX Kernel Manager gibi bir uygulama kullanarak, yapılandırabilmek de mümkündür.

Android işletim sistemine sahip olan akıllı cihaz kullanıcılarının, cihazlarına Kernel’i yükleyip değiştirdikten sonra ve biraz kurcalamanın ardından sonra hız, akıcılık ve pil ömründeki uzama farklılıklarını anında fark etmeleri mümkün oluyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.