Oyun

Oyun Kategorisini Alt Üst Etti

Battle Royale oyun serisinin başlangıcını H1Z1 yapmıştı fakat zirveyi gören isim PlayerUnknown’s BattleGrounds olmuştu.

Steam ara yüzünde oynanabilir oyunlar arasında uzun süre en çok oynanılan oyun kategorisinde birinci oldu. Sadece bununla değil anlık online oyuncu kapasitesi ile de Counter-Strike: Global Offensive’de geride bıraktı. PlayerUnknown’s BattleGrounds satış politikasından hiçbir zaman ödün vermeden Türkiye dahil bütün ülkeler için fiyatlarını sabit tuttu. Oyun fortnite royale çıkana kadar çokta iyi bir performans gösteriyordu.

 

Fortnite royale sosyal ağlarda viral olduktan sonra, PUBG’ye rakip oldu. Pubg cephesinden ise buna karşılık, akıllı telefon versiyonlarını çıkardılar. Üstelik PlayerUnknown’s BattleGrounds’ı akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. Her ülkenin akıllı telefon uygulama indirme uygulamasına teker teker indirmeye açtılar. Önceliği Çin, Kanada, Amerika gibi ülkeler aldı. Yaklaşık bir hafta içerisinde bütün ülkeler için indirilmeye izin verilen PUBG bu alanda yeni bir rekor egale etti.

Sonunda toplamda yüz ülkeye indirilmeye sunulan oyun, PUBG Mobile bu yüz ülkenin yüzünde de en çok indirilen oyunlar kategorisinde zirveye ulaştı. Sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlar için değil aynı zamanda android kullanıcıları da oyunu indirebildiği gibi, her iki platformda da bu başarıyı elde etmek oldukça zor. Oyunun yaklaşık bir haftadır uygulama marketlerinde olduğunu düşünürsek, daha uzun süreler oyunlar kategorisinde lider kalacağı kuşkusuz bir gerçek. Bakalım H1Z1 ve Fortnite royale , PUBG’ye nasıl cevap verecekler.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.