Opera Touch tek elle kullanıma odaklanan yeni mobil internet tarayıcısı

0
45

Opera Touch tek elle kullanıma odaklanan yeni mobil internet tarayıcısı

Bugün itibariyle Opera, Android işletim sistemine sahip yeni bir browser çıkarıyor. Yeni web browser sayesinde internette gezinmeyi diğer mobil tarayıcılardan çok daha iyi bir konuma getirmeyi amaçlıyor.

Yeni çıkacak olan bu web tarayıcısının adı Opera Touch. İsminden de görüleceği üzere “dokunma” kelimesine vurgu yapılmış. Opera Touch web tarayıcısı ile artık tek el ile interneti kullanabileceksiniz.

Web tarayıcısını açtığınız zaman ilk olarak ekranda adres çubuğu beliriyor. Bu şekilde internet adresini rahat bir şekilde yazabiliyorsunuz. Eğer bir internet sitesi üzerindeyseniz, parmağınızla yukarı doğru kaydırarak altta yer alan düğmeyi görebilirsiniz. Bu düğmeye tıklayarak diğer tüm sekmeleri görebilir ya da isterseniz yeni bir sekme açabilirsiniz.

Birçok mobil web tarayıcısında, sekme açma veya değiştirmek için parmağınızı ekranın sol üst köşesine doğru kaldırmanız gerekir. Burada amaç tek el ile tarayıcıya hâkim olmaksa, bu tür butonların alt kısımda kalması çok daha faydalı olacaktır. Opera Touch’da bu ayrıntıyı çok iyi bir şekilde değerlendirmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here