Haberler

Online Müzik Dinleme Servisi Spotify Rekora Koşuyor

Apple Music ile birlikte kan kaybeden online müzik servisi Spotify'in açıklığı rakamlar önemli bir ilerleme kaydettiğini ortaya çıkardı.

Online müzik dinleme servisi Spotify, rekora koşuyor değerli okurlarımız. 30 milyon aboneye ulaştıklarını söyleyen CEO Daniel Ek, açıklaması ile daha çok bireye ulaşacaklarını da iddia etti. Spotify son dönemlerde Apple yayına koyduğu müzik servisi olan Apple Music ile birlikte oldukça ciddi kayıplar yaşamıştı. Lakin açıklanan rakamlar da gösteriyor ki, firmanın yükselişi hiç de azımsanacak gibi değil. Servisin abone sayısının yükselmesi, online müzik dinleme platformu konusunda oldukça önemli bir detay yaratıyor herkes için. Geçtiğimiz Haziran ayında 20 milyon adet abonesi var iken, bir yıl dolmadan 10 milyon aboneye ulaşması da önemli bir ilerleme. Tabi uygulamanın yer aldığı alan da çok fazla. Mobil cihazlar, bilgisayarlar ve Playstation 4 ile birlikte sunulduğunu görmek, Spotify uygulamasının ne kadar geniş bir kitleye hitap ettiğini gösteriyor.

Online müzik dinlemek için, pek çok nedenimiz olabilir. Özellikle akıllı cihazların artması ile pek çok yerde bulunan bu müzik uygulaması, diğer bir değişle online hayatımızın vazgeçilmezi arasında yer alıyor. Hem internet paketlerinin uygun fiyatlı sunulması, hem de cihazlarla birlikte sunulan çeşitli paketler sayesinde, uygun bir ödeme seçeneği oluşturan bu müzik uygulamaları, ülkemizde yavaş yavaş kullanım hızını artırmaya devam ediyor. Ücretli abonelikler ile hizmet verem uygulamalar, daha çok verimli bir kullanımın ürünü. Gerçi bu konuda ülkemizde de güzel girişimler bulunuyor. Örneğin Turkcell Müzik, bu konuda gayet başarılı. Üstelik Spotify’dan farkı var. Mesela Spotify ile müzik dinliyorsunuz diyelim. İnternet bağlantınız ya da paketiniz kullanılıyor ve paketinizde mb kayıpları oluyor (haliyle).

Ama Turkcell, bu hizmet için internet ücreti almıyor. Paketiniz var ise rahatlıkla kullanabiliyorsunuz (paketinizden de yemiyor, paketiniz bitse bile müzik dinleyebiliyorsunuz internet üzerinden ücretsiz olarak). Bunun için aylık paketler almanız yeterli oluyor. Bu konu herkes tarafından tartışılıyor ama pek az kişi konunun bu şekilde işlediğini biliyordu. Biz de bu tarz bir yazı ile durumu özetleyelim istedik. Şimdiden keyifli dinlemeler diliyoruz. Hayatınızda her zaman müzik olsun, müzikle ve teknoloji ile kalın değerli arkadaşlar.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.