OnePlus 6 parçalarına kolay ayrılabiliyor mu?

0
35

OnePlus 6 parçalarına kolay ayrılabiliyor mu?

OnePlus 6 tamir edilebiliyor mu ya da tamir edebilmek adına kolay parçalarına ayrılabiliyor mu gibi farklı sorulara verilebilmenin en net cevabı, telefonu oluşturan bileşenlerin modüler olması, tek tek değişebileceği anlamına gelmesidir. Sadece bununla kalınmayıp, vidalı bütün bağlantılar Philips çeşidinde olması nedeniyle de kolaylık sağlıyor.

OnePlus 6 tamir edilebilir mi?

OnePlus için en güzel özelliklerinden bir tanesi, telefon açılır açılmaz batarya ulaşılabilir olmasıdır. Hafif yapışkan kullanılarak yerleştirilen batarya içerisinde bulunan etiket sayesinde Çok acil anlarda batarya rahatlıkla değiştirilebilir. Arka kısımda bulunan cam ekrana dikkat etmek unutulmamalıdır.

Ana karta ulaşmak için antenin çevresinde bulunan 10 vida sökülmelidir ama vidalardan biri su hasarı göstergesinin arakasında saklanmış durumda ve bu araştırma sırasında OnePlus 6’nın suya dayanıklılığa karşı bir bildirim yapılsa da gerekli önemi verdiği görülüyor.

OnePlus6 için olumsuz noktalar

Kolay tamir edilebilir telefon olmasına rağmen, akıllı telefonlarda ekran değişimi önemli bir onarım işlemi iken Oneplus 6’da ekran değiştirme oldukça zor bir işlem olarak çıkıyor karşımıza… Tabi bazılarına göre ekran kalitesinden dolayı buna ihtiyaç duymadığı şeklinde ifadeler yer veriliyor.

Kablosuz şarj olması ve ön ile arka bölümde cam olması, çatlak gibi olumsuzluklara karşı riskleri arttırıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here