Mobil

OnePlus 3/3T’ye Google Asistan Geliyor!

Google’ın kendi akıllı telefon markası Pixel cihazlarda mevcut bulunan Google Asistan yazılımı, telefon satın alırken verilen tercihlerde önemli bir rol oynuyor. Çünkü yalnızca Google tarafından üretilen modellerde yüklü olan bu asistan yazılımı sesle çalışıyor ve Siri’nin üstün özelliklerinden geri kalır bir yanı yok. Son dönemde Google’ın uygulamaya başladığı yeni bir politika sonucunda Google’a ait olmayan telefonlarda da Google Asistan yazılımı kullanılabilecek.

İlk adımı OnePlus atıyor

Yurtdışında hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan OnePlus tarafından üretilen akıllı telefonlar, kısa bir süre sonra Google Asistan desteğine kavuşacak. Şirketin resmî Twitter hesabından yapılan duyuru, müşteriler tarafından sevinçle karşılandı.

Buna göre OnePlus 3 ve OnePlus 3T modellerine sahip olan herkes kısa süre içinde Google Asistan’dan faydalanmaya başlayabilecek. Ülkemizde pek yaygın olmasa da ABD ve Avrupa’da çok tutulan OnePlus modellerinin bu özelliğe kavuşması elbette güzel bir yenilik. Kim bilir, belki de yakın tarihte Samsung ve HTC gibi diğer oyuncular da yakında Google Asistan yazılımını müşterilerinin beğenisine sunmaya başlayabilir. En azından OnePlus’un bu hareketi, diğer telefon üreticilerine de örnek teşkil edebilir.

Güncellemeleri kontrol edin

Eğer siz de yukarıda ismi geçen OnePlus modellerinden birini kullanıyorsanız, telefonunuzdaki güncellemeleri ara ara kontrol etmeniz tavsiye edilir. Belli aralıklarla güncelleme dağıtıldığı için ilk etapta güncellemelerin gözükmemesinin normal olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.