OnePlus 3 için Android Nougat yayınlandı

0
610

Bugün Samsung ve HTC gibi dev teknoloji firmaları tarafından üretilen çoğu Android telefon, halen daha 7.0.1 sürüm numaralı Nougat güncellemesinin yayınlanmasını bekliyor. OnePlus 3 de bu cihazlar arasındaydı, ta ki bugüne kadar.

OnePlus 3 için yayınlanan Android Nougat güncellemesi, açık beta programı dahilinde müşterilerin istifadesine sunulmuş bulunuyor. Sizler de OnePlus 3 kullanıcısıysanız, resmî forum sayfasını ziyaret ederek beta programına kayıt olabilir ve cihazınızı Nougat sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Nougat ile neler değişti?

Bu sorunun cevabı pek kısa değil. Ancak kabaca özetlemeye çalışırsak yazılım tarafından önemli değişiklikler ve hata gidermeleri mevcut. Yeni bildirim paneli tasarımı, yeni ayarlar menüsü tasarımı, çok pencereli çalışma sistemi, bildirimlere doğrudan cevap verebilme, kişiselleştirilebilir DPI ayarlama desteği, üçüncü parti uygulamaları hızlıca açma özelliği, durum çubuğundaki ikonları özelleştirme ve daha birçok özellik Nougat sürümündeki yerini almış durumda.

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, OnePlus için yayınlanan Nougat güncellemesi halen daha “beta” sürecinde. Yani tam olarak OTA güncellemesine hazır değil. Eğer güncellemeyi yaparsanız bazı özelliklerin çalışmadığını fark edebilirsiniz. Android Pay bu özelliklerden birisi. Genel olarak kararlılık ve performans sorunları yaşayabilmeniz de mümkün. Hal böyle iken eğer çok fazla meraklı değilseniz, Nougat’ın beta sürümünü telefonunuza kurmak için pek aceleci olmanız tavsiye edilmez.

OnePlus’larda kullanılan OxygenOS’un Open Beta 8 numaralı sürümünü indirmek için siz de bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.