BilgisayarDonanım

Nvidia Titan V Ekran Kartı Tanıtımı Yapıldı

Bugüne kadar olan en güçlü ekran kartı olan Nvidia Titan V tanıtıldı.

Artık geleneksel hale gelen Nvidia tarafından yılın en güçlü ekran kartı modelinin tanıtımını yaptı. Nvidia tarafından yapılan açıklamadan Titan V, şuana kadar bir bilgisayar için üretilen en güçlü GPU olarak dikkat çekiyor.

 

Nvidia Titan V Ekran Kartı Özellikleri Neler?

Her yıl düzenli olarak en güçlü ekran kartını tanıdan Nvidia şirketi bu yılda geleneği bozmadı ve Titan V sersinin tanıtımını yaptı. Yeni ekran kartı modeli Nvidia Titan V özellikleri bakımından muhteşem bir performans deneyimi sağlayacak. 11GB HBM2 bellek, 21,1 milyar transistör, 640 tensör çekirdeği ve 5120 cudar çekirdeği ile 110 teraflopluk performans sağlayacak olan ekran kartı model tasarımı ile de oldukça ilgi çekici. Altın ve siyah renkte üretilecek olan yeni ekran kartı şimdiden fiyatı konusunda tartışmalar başladı bile. Titan V fiyat olarak şuan sadece yurtdışı pazarında 2999 dolara alıcı buluyor.

Tabiki Türkiye’deki vergi kalemleri işin içine girince 13.000 TL üzerinde bir fiyata satılacak olması kaçınılmaz gibi görünüyor. Nvidia şirket CEO’su Jensen Huang, Titan V serisinin GPU pazarında yeni bir çağ başlatacağını açıkladı.

Ayrıca Jensen Huang, “Titan V ile Volta’yı dünya çapındaki araştırmacıların ve bilim insanlarının eline sunuyoruz. Onların çığır açacak buluşlarını görmek için sabırsızlanıyorum” dedi. Sizleri Nvidia Titan V videosu ile baş başa bırakıyoruz.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.