Nokia gelecek sene iki yeni Android model tanıtabilir

0
81

Bir zamanların efsane telefon modeli Nokia, akıllı telefon pazarında hak ettiği pozisyonu yakalayamayınca işleri Microsoft’a devretmiş ve yalnızca kurumsal iletişim alanında çalışmalarını sürdürmeye başlamıştı. Bugüne kadar birçok kez “Nokia’dan yeni Android telefon gelebilir” başlıklı haberi çeşitli sitelerden okuduk. Ancak bugün gelen bir habere göre ise Nokia’nın 2 yeni Android model tanıtacağı yönünde kuvvetli emareler mevcut.

Seneye düzenlenecek olan MWC 2019 konferansında tanıtılması beklenen bu Android cihazlar hakkında elimizde kısıtlı sayıda resmî olmayan bilgiler var.

Nokia Power User isimli sitenin paylaştığı bu bilgilere göre iki farklı konfigürasyona sahip Nokia D1C modelinin lansmanı gerçekleştirilebilir. Aynı habere göre D1C modellerinden biri Pro, diğeri ise düz versiyon olacak. Pro sürümünde 5.5 inçlik full HD ekran, 16 MP arka ve 8 MP de ön kamera kullanılacağı tahmin ediliyor. Snapdragon 430 işlemci seti, 3GB RAM, 16GB dahili hafıza ve tabii ki Android Nougat işletim sistemi de cabası.

Tüm bu özellikler gayet ideal bir Android telefonun müşterilere sunulacağını gösteriyor. Ancak cihazın donanım özelliklerinin ilerleyen tarihlerde değişip değişmeyeceği muamma. Keza, D1C’de kullanılacak olan kamera lensinin kalitesi de merak konusu. Eğer bir çılgınlık yapıp çift lens tercihi yaparsa Nokia’nın tahtına geri oturması işten bile değil.

e8rmpjxcqpybsjfuhkfxr-650-80

D1C’nin düşük versiyonu ise haliyle daha çok giriş seviyesindeki kullanıcılara hitap eden bir model olacak. 5 inçlik ekran, 2 GB RAM ve 13 MP arka kamera.