Android

Nokia 7 ve 8’den İlk Fotoğraflar Geldi

Nokia 9, Nokia P1 ve Nokia 8. Türkiye başta olmak üzere dünya çapındaki tüm Nokia hayranlarının merakla beklediği yeni amiral gemisi modelinin ismine dair söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Ancak görünen o ki yukarıda ismi geçen modellerden hiçbiri Nokia’nın amiral gemisine ait değil. Nokia Power User isimli sitenin çeşitli kaynaklara dayandırdığı haberine göre yeni Nokia modellerinin ismi Nokia 7 ve Nokia 8 olacak.

İşin ilginç tarafı, bu yeni modeller amiral gemisi olarak da adlandırılan üst segment cihazlar olmayacak. Bunun yerine daha çok Nokia’nın Android işletim sistemini kullanan telefonlar arasına dahil edeceği, orta klasmanda cihazlar tüketicilerin beğenisine sunulacak. Ancak kim bilir, belki ilerleyen dönemde bu modellere daha kreatif bir isim verilebilir.

Ortak noktaları göze çarpıyor

Nokia 7 ve 8 isimli bu yeni modellerin en büyük ortak özelliği, kullandıkları işlemciler. Her ikisi de Qualcomm’un Snapdragon 660 işlemci setinden güç alan cihazların birinde 1080p, diğerinde ise QHD ekran teknolojisi bulunuyor. 1080p çözünürlüğe sahip olan model muhtemelen boyut olarak biraz daha küçük olabilir.

Yine iki modelde de metalik renkli kasa tasarımının yer alacağı öngörülüyor. İnce çerçeve ve yekpare kasa da beklentiler arasında. İki modelin de arka kısmı değişik tasarımlarda olacağı için kameranın konumu ve özellikleri de değişiklik gösterebilir.

Hızlı şarj desteği, parmak izi okuyucu, geliştirilmiş kamera sensörleri de (Nokia 8’de Carl Zeiss optik kullanılabilir) diğer özellikler arasında.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.