Mobil

O Telefon Patladı!

Nokia akıllı telefon pazarında tekrardan küllerinden doğmak isterken, olumsuzlukların ardı arkası kesilmiyor.

Finlandiya’lı akıllı telefon devi, direkt Avrupa akıllı telefon pazarına girmektense, ilk olarak yüksek popülâsyonlu Asya pazarını tercih etti. Bunun için çıkardıkları retro telefonlar en çok Çin gibi ülkeler de rağbet gördü. Ayrıca Hindistan, Tayvan gibi ülkeleri de unutmamak gerekiyor.

Hindistan’da yeni reşit olan bir genç Nokia 5233 telefonunun patlamasından sonra hayata gözlerini yumdu. Bu olumsuz gelişmenin ardından, birinci ağızdan bir açıklama geldi. Akıllı telefon devi bundan daha önce 3 kez el değiştir.

Önce Microsoft satın almıştı, en son HMD Global şirketinde kaldı. HMD Global şirketi Nokia 5233’ ü şirketleri tarafından geliştirilip üretmediklerini, bunun itibarlarını zedelemeye izin vermeyeceklerini de belirtti. Genç, Nokia 5233 patlama olayı ise şöyle nüksetti.

Hindistan’ta yaşayan Uma Oram, akıllı telefonu ile uzun saatler konuştu. Bu konuşma sonucunda da batarya bir hayli ısındı. Şarjının bitmeye yaklaştığını anlayan Uma Oram, akıllı telefonunu şarja taktı. Isınan telefon ayrıca, şarjdayken ısınmaya devam etti. Haliyle yüksek akım sonucu çok fazla ısıya dayanamayan Nokia 5233 sonunda patladı. Uma Oram hemen hastaneye kaldırıldı. Yüzünde ve teninde çok fazla yanık oluştu. Yüksek dereceli yanıklar olduğu için vücudu buna dayanamadı ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kullanıcıların yüksek sıcaklıktaki telefonlara dikkat etmesi gerektiğini bir kez daha anladık.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.