arama

Nikon’un Z-Mount F / 0.65 Lenslerini Kabul Edebilir

Düğün Fotoğrafçılığı Püf Noktaları
  • Google News Abone Ol
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Dilek

Nikon’un yeni, tam çerçevesiz aynalı Z lens montajı, gelecek 100 yıl boyunca geleceğe dönük olacak şekilde tasarlandı ve “olanakları yeniden tanımladı.” Olasılıklar ne kadar çılgın? Bunu alın: Z-montajı teorik olarak f / 0.65 kadar geniş açıklıklı objektifleri kabul edebilir. 

Fransız fotoğraf blogu Mizuwari , Nikon Z serisine ilişkin Nikon France pazarlama direktörü Nicolas Gillet ile bir röportaj yayınladı .

Gillet, Nikon F montaj cihazının ana kısıtlamasının, f / 1.4’den daha hızlı otomatik odaklama lenslerini fiziksel olarak destekleyemediğini belirtiyor. Yeni Z montajı , gelecek Nikon 58mm f / 0.95 Noct Z-mount lensi ile kanıtlandığı gibi bu bariyeri parçalara ayırıyor .

Nikon ayrıca 52mm f / 0.9 lensi de patentlemiştir . Ancak sistemin lensleri teorik olarak ne kadar hızlı olabilir?

“Nikon’un optik mühendisleri kayıt için, Z montajının f / 0.65’e kadar olan mercekleri kabul edebileceğini hesapladı,” diye açıklıyor Gillet.

Yine, bu teorik olarak mümkün olan şeydir ve Z Mount’ın geleceği için gerçekte muhtemel olanı değil.

Nikon 58mm f / 0.95 , kafa ve omuz portrelerinin çekimi sırasında tırnağın uzunluğunun tıraş bıçağının uzunluğuna sahip olduğu için, f / 0.65 objektifin geniş açılı çekim yapmasının ne kadar imkansız olduğunu hayal edebiliyor.

Ve bir f / 0.65 merceğin büyüklüğü ve ağırlığı, aynasız kameraların vaat ettiği taşınabilirliğin antitezi olabilir.

 

BENZER İÇERİKLER

etiketlerETİKETLER