Nikon D850’nin Sensörü Sony Tarafından Yapıldı !..

0
2080

Nikon Rumors , neredeyse tüm Sony CMOS sensörlerinin IMX ile başlayan model  isimlerine sahip olduğunu ve hızlı bir çevrimiçi aramanın sensörün bir Sony IMX309AQJ olduğunu doğruladığını gösteriyor .

 

ChipMod ayrıca NikonRumors’a sensörün özelliklerinin Sony yapımı sensörlerin tipik olduğunu, ancak sensörün Sony’nin a7 II ve III III yansıtmasız kameralarında bulunan sensörlerden açıkça farklı olduğunu söylüyor.

Nikon’un D850‘nin sensörünü tasarladığını ve Sony’nin Nikon’un özelliklerine göre üretmiş olduğunu acıkça teyit ediyor gibi görünüyor.

 


Nikon D850
, tam çerçeve DSLR (Yansıtmasız Sony a7R III ile birlikte) ile elde edilen en yüksek not olan DxOMark’ta 100 puan aldı . ChipMod‘un analizi doğruysa, Sony tarafından üretilen sensörler 35 mm tam çerçeve kameralar için şimdiye kadar yapılmış en yüksek iki kalite sensörüdür.

 

 

Sony’nin hakimiyeti de şu şekilde devam ediyor: Orta formatta Hasselblad X1D ve Pentax 645Z’nin Sony tarafından üretilen sensörleri de kullandığı bildirildi.

Sony’nin kendi kameraları için en iyi sensör tasarımlarını koruduğu bildiriliyor ancak Nikon tarafından tasarlanan (Sony tarafından üretilen) bir sensörün Sony’nin en iyi kalitesiyle eşleştiği görülüyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here