Nikon D7500 DSLR İnceleme

0
1113

Orta seviye DSLR fotoğraf makineleri arasında yer alan Nikon D7500, satışları gayet iyi olan kaliteli bir fotoğraf makinesidir. Daha çok orta seviye fotoğrafçıların tercih ettiği makine giriş seviyesinin bir üstüdür ve giriş seviyesindeki Nikon D3400’den daha iyi özelliklere sahiptir. Hareket halindeyken fotoğraflarını paylaşmak isteyen kişiler için geliştirilen SnapBridge sistemine sahip olan makine nerede olursanız olun çektiğiniz fotoğrafları anında paylaşmanıza imkân vermektedir. AA filtre içermeye 20,9 megapiksellik bir kameraya sahip olan Nikon D7500 gayet tatmin edici fotoğraflar çekmenize olanak sağlamaktadır. Expeed 5 görüntü işlemcisi ile tatmin edici kareler sunan cihaz Expeed 4 işlemciye göre yaklaşık %30 daha hızlıdır. Doğal ISO hassasiyeti, tampon derinliği, video kapasitesi ve hız potansiyeli Nikon D7500’e oldukça büyük avantaj ve güç sağlayan özellikler arasında yer almaktadır.

Nikon D7500 Özellikleri

Nikon D7200’de 24 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera olmasına rağmen D7500’de 20,9 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunmaktadır. Çözünürlük biraz düşse de fotoğraf kalitesi ve çekim kalitesinde herhangi bir düşüş yaşanmamıştır. Doğal ISO hassasiyeti 100 – 51200 aralığında yer almaktadır. Ayrıca Nikon D7500’de kullanılan yeni nesil AF sistemi 8 FPS’ye ulaşan hızlarda çekim yapabilmektedir. Sahip olduğu yüksek performanslı tampon ara belleği sayesinde hızlı seri çekim özelliği ile 50 adet RAW fotoğraf çekebilmeniz mümkün hale gelmektedir. Tek SD kart girişine sahip olan D7500 daha fazla hafıza ile daha çok fotoğraf ve daha uzun videolar çekebilmenize de olanak sağlamaktadır. Tek şarjda 950 adede kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekebilmesi gayet tatminkâr bir çekim sayısı sunmaktadır. NFC bağlantı özelliğine sahip olmayan cihazla Non – CPU olarak nitelendirilen manuel lenslerle de ne yazık ki kullanılamamaktadır. 4K video kaydı yapabilmenize imkân sağlayan Nikon D7500, time – lapse video kaydı yapabiliyor ve 1080P HD videolarda Active D – Lighting özelliği kullanılabiliyor. Böylece yüksek kontrastlı görüntüler basit bir şekilde optimize edilebiliyor. Tüm bu özellikleri incelediğimizde Nikon D7500 özellikleri orta seviye fotoğrafçılar için gayet makul durmaktadır.

Nikon D7500 Fiyatı

Teknoloji mağazalarından ve internet üzerinden erişebileceğiniz Nikon D7500 fiyatı yaklaşık 6.200 TL’dir. Orta seviye fotoğraf makinelerinden birisi olan Nikon D7500 fiyatı satıcıların fiyat politikası nedeniyle değişiklik gösterebilmektedir.