Nex Çift Ekran: Vivo’nun yeni akıllı telefonunun iki ekranı var

0
157

Çinli üretici Vivo, artık kendi ülkesinde Nex Dual Display Edition’ı tanıttı. Geri çekilebilir ön kamera için başka bir özel mekanizma yerine akıllı telefon onsuz yapabilir. Cihazın arka kısmında 5.49 inç büyüklüğünde ve 1,192 x 1,080 piksel çözünürlükte ikinci bir AMOLED ekranı var.

Selfie’ler ve videolar için, arkadaki üçlü kamera yerine kullanılabilir, ikinci ekrandaki vizörde olası sonucu görebilirsiniz. Fotoğraf makinesinin kendisi 12 megapiksellik bir sensörden (OIS+ AF), derinlik bilgileri için 2 megapiksellik bir sensörden (Vivo gece görüş kamerası olarak adlandırılır) ve bir TOF-3D kameradan oluşur .

 

Vivo’ya göre, ikincisi fotoğraflarda mesafe ölçümü için kullanılır, ancak arka tarafta ikinci ekranın kilidini açmak isterseniz yüz tanıma için de kullanılır. 12 ve 2 MP sensörünün kombinasyonu, ikinci ekrana çıkıntı yapan yuvarlak bir çerçevede oturur. Bu “Ay Halka”, kötü ışıktaki fotoğraflar için bir “flaş” olarak bir bildirim LED’i olarak hizmet eder ve aynı zamanda çalınan müziğin ritminde de yanabilir.

Arkadaki ekran, selfies dışındaki diğer senaryolar için de kullanışlı olmalıdır. Nex Dual Display Edition’ın sunumunda Vivo, ikinci ekranın arkada dokunmatik yüzey olarak kullanıldığı kayıtları gösterdi. Ana kamera ile çekilen kişiler için “ayna” olarak da kullanılabilir.

Vivo Nex Çift Ekran Sürümü: başlık altında high-end

Nex Dual Display Edition’ın önündeki 6.39 inçlik ekran, 2.340 x 1.080 piksel çözünürlüğe sahip ve önceki modelde olduğu gibi akıllı telefonun neredeyse tüm ön yüzünde bulunuyor. Snapdragon 845, 10 GB RAM ve 128 GB dahili bellek ile çalışır. Pil neredeyse 3,500 mAh – ve evet, bir jak konektörü var.

Android 9 Pie dayalı Vivos FunTouch OS 4.5 işletim sistemi olarak kullanılır. Bu, iki ekran arasında geçişi kolaylaştıran ve özel kamera özelliklerine olanak tanıyan çeşitli AI fonksiyonları ve jestleri sağlamayı amaçlamaktadır.

Vivo Nex Dual Display’in fiyatı ne kadar?

Vivo Nex Dual Display Edition, 29 Aralık 2019 tarihinde Çin piyasasında piyasaya sürülecek ve bu rakamın 725 dolara eşdeğer olması bekleniyor. Avrupa’da önemli olan 3, 7 ve 20 frekans bantlarını destekliyor, ancak akıllı telefonun Çin dışında satılıp satılmayacağı henüz bilinmemektedir.

Vivo, iki ekranlı bir akıllı telefonu deneyen ilk üretici değil. Arkada bir E-Ink ekrana sahip olan Yotaphone, burada bir öncü olarak belirtilmelidir. Ancak Nubia X’in iki ekranı ve içindeki en yeni donanımı var, ancak yaygın olarak mevcut değil.

Vivo Nex Dual Display Edition hakkında ne düşünüyorsunuz? İkinci ekran için ne tür uygulama senaryoları hayal edebilirsiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here