HaberlerMobil
Trend

Müzik Dinlemek için Alınabilecek En iyi Telefonlar 2020 Listesi

İster bir iPhone ister Android cep telefonu olsun...

2020 yılında müzik dinleme ve keyfine varmak isterseniz en iyi telefonları teknobi.org olarak listeledik. Telefonlar için birçok seçenek olduğu için bir  müzik dinleme için doğru seçimleri yapmanız gerekir.
Birçoğumuz şimdi müziği yayınlasak da  sonuçta bazı telefonlar müzik çalmada gerçekten diğerlerinden daha iyi. İster bir iPhone ister Android cep telefonu olsun bu listedeki telefonların bir birine kıyasla avantajları olan farklı ses özellikleri var.

1. LG V60 ThinQ incelemesi
2. Samsung Galaxy S20 incelemesi
3. iPhone 11 Pro incelemesi
4. Razer Telefon 2 incelemesi
5. Google Pixel 3a incelemesi
6. Sony Xperia 1 incelemesi

Kablosuz kulaklıklar daha popüler hale geliyor. Bluetooth ses, standartlar  değiştikçe bazı özellikleri ya iyi yada kötü hale geliyor. Bu listedeki telefonlar bu gelişmeye ayak uyduruyor. Bu durumda, sadece bir kulaklık jakı yeterli olacaktır, ancak gün geçtikçe telefonlarda daha nadir hale geliyorlar. 2020’de hala kulaklık jakı olan iki nadir amiral gemisi olan LG V60 ThinQ ve Sony Xperia 1 II‘yi inceleyeceğiz.

Ayrıca Samsung Galaxy S20 cep telefonlarını inceleyerek eski S10 modellerini listemizin en üstünden alıp alamayacaklarını da inceleyeceğiz.

Aşağıdaki altı telefondan üçünde kulaklık girişi var. Diğerleri daha uygun fiyatlı veya harika kablosuz ses yazılımına sahip veya sağlam hoparlörlere sahip. Bu listede herkesin müzik telefonu ihtiyaçlarına uygun bir telefon olacak, bu yüzden en üst noktada telefon olmayabilir.

 

1. LG V60 ThinQ
Telefondaki en iyi kulaklık jakı

Çıkış tarihi: Mart 2020
Ağırlık: 218g
Boyutlar: 169.3 x 77.6 x 8.9 mm
İşletim Sistemi: Android 10
Ekran boyutu: 6.8 inç
Çözünürlük: 1080 x 2460 İşlemci: Snapdragon 865
RAM: 8 GB Depolama: 128GB
Batarya: 5.000mAh Arka kamera: Çift 16MP + 13MP
Ön kamera: 10MP

Kulaklık girişi ve iyi bir girişi var
Mükemmel EQ ayarları
ABD dışında satın almak zor
Kaba bir telefon

Koreli rakibi Samsung kadar tüketiciler veya teknoloji basınında popüler olmasa da, LG kablolu ses konusunda lider akıllı telefon üreticisidir. LG V60 zaten daha iyi hale getiren birçok rakip üst seviye amiral gemisinin aksine hala bir kulaklık jakına sahip. Ancak şirket aynı zamanda sesi daha da iyi bir ayrıntı düzeyine taşıyan bir Quad-DAC (dijital-analog) bileşen içeriyor.

Amaç ne? Bu bir şekilde sesi dört kat daha iyi mi yoksa daha yüksek mi yapıyor?

DAC, dijital sinyali kulaklık sürücülerinizin beslenebileceği analog sinyale dönüştürür. Bluetooth kulaklıkların bir DAC’si vardır, hatta bazı USB-C ila 3,5 mm kablolar bile.

LG V60’ın ‘dörtlü’ bir DAC’si var, çünkü telefonun dijital sinyali dört kez paralel olarak analiz etmesini sağlıyor. Bu dört yer daha sonra hataları ortadan kaldırmak için birleştirilir ve çapraz kontrol edilir. Bu da sinyal-gürültü oranını artırarak daha saf ses verir.

Ayrıca, Quad DAC modunda kullanıldığında, çoğundan daha yüksek ses çıkışı sunan alışılmadık derecede güçlü bir kulaklık amplifikatörüne sahiptir. Bu, daha sessiz kulaklıklar için kullanışlıdır.

V60’ı yüksek kaliteli kulak içi ve kulak üstü kulaklıklarla test ettik ve ses kalitesi diğer kablolu akıllı telefon çıkışlarına kablosuz bağlantılara göre daha iyidir. Harici çift stereo hoparlörler piyasadaki en iyi değil, ancak kablolu ses ile bu kadar iyi, bizim için önemli değil.

LG, herhangi bir telefonun en harika geeky ses özelleştirmesini içeren teknolojisiyle başka bir şey yapıyor. Darbe yanıtının şeklini değiştiren ‘dijital filtreyi’ değiştirebilirsiniz. Bu, tonal makyajdan ziyade ses sahnesinin karakterini etkileyen EQ gibidir.

Normal parametrik EQ ve bir DTS: X 3D Surround modu da var. Ama ikincisini müzik için önermiyoruz.

2. Samsung Galaxy S20
Üstün USB-C ve kablosuz ses

Çıkış tarihi: Mart 2020
Ağırlık: 163g
Boyutlar: 151.7 x 69.1 x 7.9mm
İşletim Sistemi: Android 10
Ekran boyutu: 6.2 inç
Çözünürlük: 1440 x 3200
İşlemci: Snapdragon 865 / Exynos 990
RAM: 8 GB / 12 GB
Depolama: 128GB
Batarya: 4.000mAh
Arka kamera: 12MP + 64MP + 12MP
Ön kamera: 10MP

Üst düzey ses formatı desteği
AKG USB-C kulaklıkları dahil
Kulaklık girişi yok
5G versiyonu pahalı

Samsung, kulaklık jakı kaybı nedeniyle 2020’de ikinci sırada yer alıyor. Bu ses kesimlerinin çoğunu kaybettiği anlamına gelmez. LG’nin kablolu kulaklıklarla saf ses kalitesi için Samsung’u en iyi şekilde kullandığı anlamına gelir.

Samsung Galaxy S20 ve S20 Plus ile kutuya bir çift kulak içi AKG ayarlı USB-C kulaklık koyuluyor. Birlikte verilen bir set için çok iyi ancak bazı detaylarda biraz ince. Samsung telefonu 3,5 mm kulaklık jakı dongle’ı ile göndermez, bu nedenle kablosuz iletişim kurmak istemiyorsanız, 14,99 $ ödemeniz gerekir.

S20’nin tüm ses üretimi ortalamanın üstünde ancak bazı iç sesler sayesinde DSD 64/128 ve 32 bit PCM gibi ultra yüksek formatları bile destekleyebilir. Ama bunu Spotify’da bulamazsın.

Telefonda ayrıca Dolby Atmos ses var. Sinemada bu genellikle gelişmiş uzaysal ses için tavanda hoparlörler olduğu anlamına gelir. Evde ekstra ‘yükseklik kanalı’ hoparlörlerine sahip olmak anlamına gelebilir. Bir telefonda, sesdeki boyut ve ölçek hissini arttırmak için kullanılan psikoakustik işlemeyi içerir.

Kulaklık kullanılırken filmler için müzikten daha iyi çalıştığını görüyoruz, ancak orta baslara biraz fazla ağırlık ekleyebiliyor ve bu da yüksek performanslı bir kulaklıktaki ayrımı tıkayabilir

Samsung Galaxy S20’nin hoparlörleri de iyi, podcast’lere, daha düşük kayıt vokallerine ve bas enstrümanlarına biraz daha fazla ağırlık veren, sağlam ses veren alt ortası. Ayrıca Dolby Atmos geliştirmesinden yararlanırlar ve sesi birkaç farklı Dolby moduyla değiştirebilirsiniz.

3. iPhone 11 Pro
Güçlü hoparlörlere sahip çok yönlü bir ürün

Çıkış tarihi: Eylül 2019
Ağırlık: 188g
Boyutlar: 144 x 71.4 x 8.1mm
İşletim Sistemi: iOS 13
Ekran boyutu: 5.8 inç
Çözünürlük: 1125 × 2436
İşlemci: Apple A13 Bionic
RAM: 4 GB
Depolama: 64/256 / 512GB
Batarya: 3,046mAh
Arka kamera: 12MP + 12MP + 12MP
Ön kamera: 12MP

Mükemmel dahili hoparlörler
En iyi kablosuz kulaklık desteği
Kulaklık girişi yok
Pahalı

Müzik dosyalarınızı Android’e taşımak hiç bu kadar kolay olmamış olsa bile, iPhone her zaman ses için mükemmel bir seçim olmuştur.

İPhone 11 Pro’nun mükemmel hoparlörleri burada ana çekim ve Apple H1 veya W1 yonga seti ile bir çift kulaklık satın aldığınızda ısmarlama kablosuz deneyim. Buna Beats Solo Pro ve Apple’ın kendi AirPods Pro’su dahildir (Apple’ın bugünlerde Beats’e sahip olduğunu biliyoruz).

Eşleştirme deneyimi daha temizdir ve kablosuz kararlılığı genellikle kusursuzdur.

Apple iPhone 11 Pro’nun dahili hoparlörlerinde daha sürükleyici bir deneyim için stereo sürücüler bulunur ve Dolby Atmos ile otomatik olarak geliştirilir. Bu, sesin daha geniş ve daha geniş görünmesini sağlar.

Eski en sevdiğiniz kulaklıklarınızı kullanmak için satın alabileceğiniz Lightning – 3.5mm kablosu bile kendi DAC yongasına sahiptir. Bu nedenle kulaklıklarınızı doğru bir şekilde seçmek gerekir.

 

4. Razer Telefon 2

Ciddi ses seviyesine sahip bir telefon

Çıkış tarihi: Ekim 2018
Ağırlık: 220g
Boyutlar: 158.5 x 79 x 8.5mm
İşletim Sistemi: Android 9
Ekran boyutu: 5.72 inç
Çözünürlük: 1440 x 2560
İşlemci: Snapdragon 845
RAM: 8 GB
Depolama: 64GB
Batarya: 4.000mAh
Arka kamera: 12MP + 12MP
Ön kamera: 8MP
Güçlü hoparlörler – Sürücüler arasında uygun stereo dengesi -Kulaklık girişi yok – Bazı gözlere çirkin görünebilir

Razer Phone 2, rakibi Asus ROG Phone 2’nin yanı sıra düz hoparlörlü hoparlörlerin ustalarından biridir .

Bu hoparlörlere daha fazla yer açmak için ekranın üstünde ve altında yer var. Ve her ikisi de, biri altta, biri önde olmak için ortak stratejiyi kullanmak yerine ön tarafta oturuyor.

Sürücü boyutu aslında burada önemli bir parça değil, plastik hoparlör kabininde ekstra bir dolap alanı.
Maksimum ses seviyesinde, Razer Phone 2 tam olarak süper rahat ve kısıtlamasız geliyor.

Razer Phone 2’de önemli noktaları kaybeden kulaklık girişi yok. Bununla birlikte, kutuda 24 bit DAC içeren bir 3,5 mm adaptör var.

 

5. Google Pixel 3a

Kulaklık bağlantı noktası ile daha ucuz bir seçim

Çıkış tarihi: Mayıs 2019
Ağırlık: 147g
Boyutlar: 151.3 x 70.1 x 8.2mm
İşletim Sistemi: Android 10
Ekran boyutu: 5.6 inç
Çözünürlük: 1080 x 2220
İşlemci: Snapdragon 670
RAM: 4 GB
Depolama: 64GB
Batarya: 3.000mAh
Arka kamera: 12.2MP
Ön kamera: 8MP

Sağlam hoparlör kalitesi – Kulaklık girişi var   En iyi kablolu ses çıkışı değil – Plastik gövde

Çok önemli bir anlamda Google Pixel 3a, müzik için daha pahalı Pixel 4’ten daha iyi bir telefon . Neden? Bir kulaklık jakı vardır.

Kablolu çıkışı, en iyinin sonik saflığına sahip değil, ancak bu nispeten uygun bir cep telefonu, bu yüzden LG V50 ThinQ kadar canlı bir ses olmadığı için tamamen göz ardı etmeyeceğiz.
Pixel 3a’nın hoparlörleri de sağlam. Doğrudan Pixel 4’lerle karşılaştırdık. Pixel 4, biraz daha iyi bas ve orta bas sıcaklığına sahiptir, ancak tamamen farklı liglerde değildir.

Pixel 3a ve Pixel 3a XL’yi çok yönlü tatmin edici olarak düşünüyoruz . Temiz yazılım, sağlam tasarım, iyi ekranlar ve fiyata bulabileceğiniz en iyi kameralar var.

6. Sony Xperia 1 incelemesi

Olağandışı titreşime sahip etkileyici hoparlörler

Çıkış tarihi: Haziran 2019
Ağırlık: 178g
Boyutlar: 167 x 72 x 8.2mm
İşletim Sistemi: Android 9
Ekran boyutu: 6.5 inç
Çözünürlük: 1644 x 3840
İşlemci: Snapdragon 855
RAM: 6 GB
Depolama: 64 / 128GB
Batarya: 3,330mAh
Arka kamera: 12MP + 12MP + 12MP
Ön kamera: 8MP
Stereo hoparlör dizisi – Olağandışı Dinamik Titreşim özelliği  – Lopsided hoparlör çıkışı

Bu üst düzey Sony telefonunda, birçok hayranı hayal kırıklığına uğratan bir kulaklık girişi yok. Bununla birlikte, stereo hoparlörlere ve dinamik titreşim adı verilen alışılmadık bir özelliğe sahiptir.

Bu, bir oyun denetleyicisindeki gürleme işlevine biraz benziyor ve telefonun vuruşla zamanında titreşmesini sağlıyor. Tahmin ettiniz, biraz hile.

Telefon yüzünüzün önündeyken stereo efekti için önde ve altta bir tane var. Bununla birlikte, en iyi stereo çiftlerinin aksine, ön hoparlör çoğunlukla tiz bilgileri için oradadır. Tüm orta ve bas sesleri alt sürücü tarafından sağlanır.

 

Yorum yapmayı unutmayın yorumlarınız bizim için önemlidir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.