Haberler

MSN News için Yapay Zeka Robotlar Haber Yapacak

Microsoft denemeye karar verdi.

Microsoft’un MSN News yazmakla görevlendirilen , PA Media’ya dış kaynaklardan yararlanan ve bunları bir dizi makine öğrenimi algoritmasıyla değiştiren 27 gazeteciyle haber ve makale yayınlıyor .


Microsoft denemeye karar verdi.

Gazetecilik otomasyona girmek üzere olan bir meslek gibi görünmüyor. Ancak MSN News, diğer birçok haber portalı gibi, diğer medyalardan tarafsız bir şekilde yazılmış ajans öykülerinin veya lisanslı öğelerin neredeyse her türlü yayın satırından kaçınmasıdır. Çünkü bunu yapmak potansiyel kitlenin bir kısmını kaybetmek anlamına gelecektir. İş, haberleri yapan şeylerin bir panoramasını sağlamak ve oradan, özellikle kasvetli bir şekilde özetlemek, çıkarmak ve yazmak.

 

MSN News sadece bir haber toplayıcısıdır. Bir algoritma onu harmanlayabilir mi? Microsoft açıkça düşünüyor ve denemeye karar verdi. Bu tür gazetecilik son teknoloji olarak kabul edilmeyebilir, ancak bu tür sitelere her gün milyonlarca kişi tarafından okunur , çoğu tarayıcı için otomatik olarak görüntülenir. Acaba kimse fark edecek mi? Hikayeler aynı olacak, editör çizgisi aynı ilgisizliği provoke edecek ve kendimizi bilgilendirme işlevi değişmeden kalacaktır. Kısacası, 27 kişinin yeni bir iş bulması gerekiyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.