Donanım

MSI’den Oyuncular İçin Yeni CPU Soğutucu: Core Frozr L

Uzakdoğulu teknoloji devi MSI, oyuncular için yeni bir işlemci soğutucu modeli geliştirdiğini resmen duyurdu. Core Frozr L isimli modelin satışa sunulduğunu duyuran MSI Gaming, kule tipi bu soğutucuyla yüksek sıcaklıklara çıkan işlemcilerin ateşini dindirmeyi başarıyor.

Muadili CPU soğutucularına kıyasla daha az yer kaplayan ve dikey eksende uzayan bu model, ortalama herhangi bir anakartta kullanıldığında RAM slotlarının alanını işgal etmemesiyle de dikkat çekti. Binbir hevesle işlemci soğutucusu alan çoğu kullanıcı, hayli büyük ve kaba olan ürünlerin RAM slotlarının üzerine denk gelmesinden yakınıyordu. Neyse ki Core Frozr L ile bu sorun tarihe karışıyor.

4a7693de7e04

140 mm x 155 mm x 84 mm ölçülerine sahip olan soğutucunun toplam ağırlığı 960 gram. Pek hafif olduğu söylenemez, ancak ürün bu ağırlığı üzerindeki metal bloklara ve bakır soğutma borularına borçlu.

4 adet 8 mm kalınlığında nikel kaplama bakır borunun kullanıldığı model, işlemcinin üzerindeki sıcaklığı alıp sekiz ayrı noktaya dağıtarak soğutmayı başarıyor. Soğutucunun üzerinde ise MSI Gaming logosunun yer aldığı gayet şık bir metal tabaka mevcut. 140 mm çapa sahip Torq-X fan ise 500 ila 1800 RPM arasında dönüş hızına sahip. Bu da overclock yaparken veya işlemciye fazla yük bindirirken kesin çözüm sağıyor. 19.79 – 71.27 CFM değerlerinde havayı dağıtan soğutucu, 17.2 – 33.6 dBA kadar da ses çıkartıyor.

MSI’ın bu yeni soğutucu modeli AM4, LGA2011v3, LGA115x, LGA1366, AM3(+) ve FM2(+) anakart tipleriyle uyumlu çalışıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.