MSI, Yeni Anakart ve CPU Soğutucularını Tanıttı

0
21

Almanya’da düzenlenen Gamescom fuarı, oyuncular için özel donanım geliştiren firmaların yeni modellerini tanıtabilmeleri için de güzel bir zemin oldu. MSI da bu firmalardan birisi. VR (Sanal gerçeklik) gözlükleriyle uyumlu çalışan yeni GTX 1080 Gaming X ekran kartının yanı sıra Socket AM3+ destekleyen yeni anakart ve CPU soğutucu modelleri de MSI’in görücüye çıkarttığı diğer ürünler arasındaki yerini aldı.

MSI’in geliştirdiği 970A Gaming Pro Carbon isimli yeni anakart modeli, siyah çizgileriyle dikkat çekiyor. Yer yer karbon fiberden imal edilen malzemelerin kullanıldığı anakartta Mystic Light RGB ışıklandırma sistemi de kullanılmış. ASMedia ASM1143 kontrolörü sayesinde USB 3.0 ve USB 3.1 çıkışlarına ek olarak Type-C ve Type-A bağlantı noktalarını da destekleyen anakartta 4 adet PCI Express 2.0 bağlantı noktası mevcut. Bu noktalardan 20 Gbps’a kadar veri aktarımı mümkün. DDR3-2133 RAM destekleyen anakarta birden fazla ekran kartı takarak SLI veya Crossfire yapabilmek de mümkün.

x99asli

Bir diğer MSI ana kartı ise Intel’in X99 işlemci setine uygun üretilmiş. Realtek’in ALC1150 ses sürücüsünü bünyesinde barındıran anakartta bir çift USB 3.1 çıkışı ve üç noktalı SLI veya Crossfire desteği de mevcut.

corefrozr

Core Frozr serisinin yeni üyeleri CPU soğutucuları da Gamescom’da tanıtıldı. Core Frozr L ve Core Frozr XL isimli bu yeni modeller arasında çift fan dışında pek de bir fark yok. Ancak RGB ışıklandırma desteği ve kule şeklindeki tasarımlarıyla dikkat çeken 120mm’lik bu soğutucular yıl sonuna doğru satışa sunulacak.